Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

15 TEMMUZ’UN İLK ASKER ŞEHİDİ BÜLENT AYDIN İÇİN MEVLİD OKUTULDU

Keçiören, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde vatan uğruna seve seve canını feda eden kahraman şehitlerini andı. FETÖ’cü teröristlere müdahale sırasında verdiğimiz ilk asker şehit olan Topçu Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın için düzenlenen mevlid programına Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da katıldı.

 

Evli ve iki çocuk babası 25 yıllık asker Şehit Bülent Aydın, darbe gecesi Genelkurmay Başkanlığı’ndaki olağan dışı hareketliliği fark ederek FETÖ’cü teröristlere müdahale etmeye çalışmış ve teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olmuştu. Darbe gecesinde verdiğimiz ilk asker şehit olan Bülent Aydın’ın Emrah Mahallesi’ndeki evinin önünde Keçiören Belediyesi tarafından kurulan çadırlarda mevlid programı yapıldı.

 

VATANIMIZI BÖLMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK

Mevlide Bakan Fikri Işık’ın yanı sıra Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AK Parti Ankara Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu ve Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Cihan Pektaş ve Osman Akgül, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ve Keçiören Müftüsü İhsan İlhan da katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ve ilahilerin okunduğu mevlid programında, Bülent Aydın ve tüm şehitler için dua da edildi. Bütün şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Mustafa Ak, “Vatan şehitlerimize minnettardır. Bu güzel vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi. Mevlidin ardından vatandaşlara tespih hediye edildi ve yemek ikramı yapıldı.

 

AYAĞINDAKİ ALÇISINI KIRIP MEYDANA KOŞTU

Bakan Işık, Başkan Ak ve eşi ile milletvekilleri birlikte daha sonra Kanuni Mahallesi’nde oturan 15 Temmuz şehidi Selim Cansız’ın ailesine ziyarette bulundu. Evli ve bir çocuk babası Selim Cansız, Genelkurmay Başkanlığı ve TBMM arasındaki kavşakta FETÖ’cü teröristler tarafından heliktopterden açılan ateş ve atılan bomba sonucu şehit olmuştu. Cansız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara çağırması üzere ayağındaki alçıyı kırarak çıkarmış, abdest almış ve eşiyle helalleşerek Kızılay Meydanı’na gitmek üzere evden ayrılmıştı. Şehit ailesinin evinde Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve şehitler için dualar edildi. “Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” diyen Bakan Fikri Işık, aileye herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu ve şehidin çocuğuna oyuncak hediye etti.

 

15.07.2017