Aranacak Kelime :
Nerede :

ASTANA GÜNLERİ KÜLTÜR KÖPRÜSÜ KURDU

14.06.2017

Keçiören Belediyesi ve Kazakistan Büyükelçiliği iş birliği ile Antares AVM'de düzenlenen  Astana Günlerinde eğlenceli anlar yaşandı. Kazakistan'ın başkenti Astana'nın adını taşıyan programla Kazak kültürünün zenginliği tanıtıldı.

 

Kazakistan'dan gelen sanatçı ve folklor ekipleri renkli görüntülere imza atarken, izleyenler de cep telefonlarıyla bu anları ölümsüzleştirdiler. Özellikle renkli ve ilginç geleneksel kostümleriyle Hazine Müzik Dans Topluluğu'nun Özbek, Türk, Kazak dansı performansları büyük beğeni topladı.

 

Arslanbek Sultanbekov’un Dombıra adlı eserini seslendiren Orazali Janabayev ise müzik ziyafetiyle adeta kulakların pasını sildi. Kazakistanlı sanatçıların koro ve solo olarak sahne aldığı konserde Tumar Kazak Folklor Müzik Topluluğu da zaman zaman onlara eşlik etti. Türkçe seslendirilen “Ölürüm Türkiyem” ve “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkılarında ise izleyiciler alkışlarıyla tempo tuttular.

 

“Astana Günleri”  vesilesiyle Kazakistan'ın kültür ve sanatından izleri görme imkanı yakalayan izleyiciler de unutamayacakları bir gün geçirdiler.

 

Fotograf Galerisi

ASTANA GÜNLERİ KÜLTÜR KÖPRÜSÜ KURDU ASTANA GÜNLERİ KÜLTÜR KÖPRÜSÜ KURDU ASTANA GÜNLERİ KÜLTÜR KÖPRÜSÜ KURDU