Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ATATÜRK, VEFATININ 79. YILINDA ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da katıldı.

 

Ulu önderin ebediyete intikalinin 79. yılında Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezinde düzenlenen törende bir konuşma yapan Başkan Ak, "79 yıl önce kaybettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükranla, rahmetle anıyor, bir millet adına kendisine teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Osmanlı İmparatorluğunu parçalayan güçlerin Anadolu'yu ele geçirmeyi hedeflediklerine de değinen Ak, "O zor günlerde Türklerin ata yurdunu düşmanın elinden kurtararak Türklere bir devlet kazandıran Gazi Mustafa Kemal'e, silah arkadaşlarına ve bu vatanı vatan yapan tüm şehitlerimize şükran borçluyuz. Ülkemizi istila etmiş düşmanlara karşı Kurtuluş Savaşı vererek bugünkü sınırlarımıza ulaştık. Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki hain emelleri 15 Temmuz'da bir kez daha tezahür etti. Onlara izin vermeyeceğimizi, bu ülkeyi asla böldürmeyeceğimizi, parçalatmayacağımızı bir kez daha gösterdik. 15 Temmuz'da 17 yaşında şehit olan Uhud Kadir Işık ve diğer şehitlerimiz söz konusu vatan olduğunda gerisinin teferruat olduğunu gösterdiler. " diye konuştu.

 

TEK BİRŞEYE İHTİYACIMIZ VAR; ÇALIŞKAN OLMAK

Atatürk'ün "Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak" sözlerini de hatırlatan Ak, gençlere güvendiklerini belirterek, "İdealist, özgüven sahibi gençlerle ülkemiz muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacaktır, biz buna inanıyoruz, bunu da ancak çok çalışarak başarabiliriz. Çünkü Güçlü Türkiye, etrafına güven veren Türkiye, dünya mazlumlarının ve bu coğrafyanın ihtiyacıdır, gücüdür." dedi.

 

Konuşmasına 2. İnönü Savaşı sonrasında Atatürk'ün söylediği " Siz orada yalnız düşmanı değil, milletin makus talihini de yendiniz." sözünü hatırlatarak başlayan Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, "200 yıllık bir gerileme ve toprak kayıplarının yaşandığı bir dönem o dönem... Atatürk imkansızlıklar içinde Türk milletine önderlik etti, ordunun ihtiyaçlarını karşılamak için Tekalifi Milliye Emirleri ile yoksul halkı vatanı için yeniden örgütledi.  Bu milleti, bu devleti yeniden inşa etti. Bugün dünyanın 16. büyük ekonomisi olan onurlu, gururlu, güçlü bir millet, güçlü bir devletimiz varsa Ulusumuzun kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emeklerini unutmuyoruz. Allah rahmet eylesin." diye konuştu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Uzunoğlu ise "Atatürk'ü en sade şekilde anlatmak gerekirse 57 yıllık ömür, 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, 1 ülke, milyonlarca özgür insan... Rahmetle, şükranla anıyoruz." dedi.

 

Atatürk'ün hayatını anlatan sinevizyon gösterisinin ardından Nuri Pakdil Anadolu Lisesi öğrencileri Atatürk Oratoryosunu sahnelediler. Büyük alkış alan gösteride gençler,  Atatürk'ün sevdiği şarkıları da seslendirdiler.

10.11.2017

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player