Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK’TAN DARP EDİLEN GENÇ KIZA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,  Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin afişlerini asan kişinin saldırısına uğrayan Merve S.’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam ile birlikte hala olayın şokunu yaşayan üniversite öğrencisi Merve S.’yi Keçiören’deki evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Mustafa Ak, “İnsanlık dışı bir olay, hiçbir şekilde şiddetin mazereti olamaz, tek kelimeyle vahşet… Bizler de olayın takipçisi olacağız. Çok geçmiş olsun.” diye konuştu.

 

Olayın nasıl olduğunu da soran Ak’a genç kız, “Ben kardeşimle hastaneye gitmek için durakta bekliyordum, benimle birlikte durakta bekleyen bir kişiyle seçimler üzerine sohbet etmeye başladık, ben Cumhurbaşkanımızın %52 oyla ilk turda seçileceğini söyledim. O sırada Muharrem İnce’nin afişlerini asan Nazife Cansu Delibaş isimli şahıs Cumhurbaşkanımıza ağza alınmayacak hakaretler etmeye başladı. Sözlü saldırıda bulundu. Ben Cumhurbaşkanımızı savundukça kadın sürekli hakaret ve küfür ediyordu. Daha sonra kadın geldi benim saçımdan tuttu, saçımı kopardı. Saçımdan tutup başımı öne eğdiği için pek fazla göremedim ama çevredekiler müdahale etti. Bizi ayırdılar. Muharrem İnce’nin kağıtlarını asanlarla birlikte bir araca binip uzaklaşmaya çalıştılar. Ben onların kaçtıklarını düşünerek arkalarından koşup plakalarını almaya çalıştım. Şikayette bulunacağımı söyledim. Onlar olay yerinden uzaklaştıklarında 115’i arayıp ekip talebinde bulundum.” ifadeleriyle yaşadığı dehşeti anlattı.

 

OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam da “Ne cesur kızmışsın, helal olsun sana aferin.” dedi. Başkan Ak’a darp izlerini ve saçının yolunan kısmını gösteren Merve S. “Bu saldırı beni yıldırmadı ve korkutmadı, her yerde savunmaya devam edeceğim, onu çok seviyorum. Bunu yapan şahıs benden ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemedikçe de olayı kapatmayacağım.” diye konuştu.

 

Başkan Ak, “Bizler senin yanındayız, bu gibi çirkin olaylar umarız bir daha vuku bulmaz. Seçimlerin demokratik olgunluk içinde geçmesini arzu ediyoruz. Tehdit, hakaret, şiddet asla kabul edilmez, olayı kınıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı da cengaverce savunduğun ve cesaretin için de seni tebrik ediyorum.” dedi.

08.06.2018

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player