Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK 15 TEMMUZ GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ

15 Temmuz hain darbe girişiminde bombadan seken şarapnel parçasıyla yaralanan Gazi Çetin Aksu’yu ziyaret eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, daha sonra Kedersiz ailesine de çat kapı ziyarette bulunarak sürpriz yaptı.

 

Başkan Mustafa Ak’a ziyaretlerinde AK Parti Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Mahpeyker Sert ile Çaldıran Mahallesi Muhtarı Ahmet Telli de eşlik etti. Çaldıran Mahallesi’nde oturan 15 Temmuz gazisi polis memuru Çetin Aksu(45), hainlerin F-16 savaş uçağından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’ne attığı bombadan seken şarapnel parçasının sağ bacağına isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

 

BACAĞINDA ŞARAPNEL PARÇASI KALDI 

Çıkarılması sağlık gerekçesiyle zararlı olduğu için şarapnel parçasıyla yaşamak zorunda kalan Aksu’ya hatırını soran Başkan Ak, “Bu ülke sizin gibi kahramanlar sayesinde o gece dimdik ayakta kaldı, ayakta kalmaya da devam edecek. Allah hepinizden razı olsun” dedi. Gazi Aksu ise 15 Temmuz gecesi yaşananların canlı şahidi olduğunu vurgulayarak, “Kimse bu darbeye ‘kontrollü darbe’ demesin, bunun kontrolü falan yoktu. Cumhurbaşkanımız milletimizin birliğini iyi sağlıyor. Ziyaretiniz bizi çok mutlu etti. Teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Eşi Tülay Aksu(42) da “Allah bir daha bize öyle günler yaşatmasın. Çok zor günlerdi. Ziyaretiniz bize çok güzel moral oldu” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Ak, Aksu ailesine Keçiören Belediyesi tarafından hazırlanan “İstiklal ve İstikbal Mücadelesinin Adı 15 Temmuz: Keçiören’de Vatan Mücadelesi” adlı kitabı, ailenin en küçüğü 3,5 yaşındaki Çınar’a ise oyuncak hediye etti.

 

KEDERSİZ AİLESİNE SÜRPRİZ ZİYARET

Daha sonra Çaldıran Mahallesi’nde çat kapı ev ziyareti yapan Başkan Ak, işçi emeklisi İsmail Kedersiz(69) ve eşi Neriman Kedersiz’in(62) kapılarını çaldı. 16 yaşında geçirdiği trafik kazası nedeniyle sol bacağı kesilen ve baston yardımıyla yürüyen İsmail Kedersiz, Başkan Ak’ı bir anda karşısında görünce çok şaşırdı. “Bizi misafir kabul eder misiniz?” diye soran Başkanı içeri buyur eden Kedersiz çifti, “Başkanım haber etseydiniz hazırlık yapardık” diye yanıt verdi. Sürpriz yapmak istediklerini belirten Başkan Ak, çay eşliğinde yapılan sıcak sohbette aileye bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Teşekkür eden Kedersiz çifti, “Ziyaretiniz çok güzel bir sürpriz oldu, çok mutlu olduk” dedi. Mustafa Ak, ziyaretin sonunda aileye Keçiören Belediyesi tarafından hazırlanan “İstiklal ve İstikbal Mücadelesinin Adı 15 Temmuz: Keçiören’de Vatan Mücadelesi” adlı kitabı da hediye etti.

 

10.08.2017

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player