Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

CUMHURBAŞKANI NAZARBAYEV'DEN BAŞKAN AK'A 25.YIL JUBİLE MADALYASI

Türk Dünyasıyla güçlü ilişkiler kuran Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in kararnamesi ile “Kazakistan’ın Bağımsızlığının 25.Yıl Jubile Madalyası”na layık görülen tek belediye başkanı oldu.

 

Türk Dünyasının aksakalı unvanına sahip Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in kültürel ve ülkelerarası ilişkilere katkı sağlayan devlet adamlarına verdiği Kazakistan'ın Bağımsızlığının 25. yıl Jubile Madalyasını Başkan Ak'a, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Düsen Kaseinov takdim etti.

 

Belediye Meclis Salonunda düzenlenen madalya takdim törenine Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Müftüsü İhsan İlhan, Türk Dünyası Mimarlar ve Mühendisler Birliği Kurucu Başkanı ve Genel Sekreteri İlyas Demirci, Kazakistan Ülke Temsilcisi Askar Turganbayev, Kırgızistan Ülke Temsilcisi Kocageldi Kuluyev, Azerbaycan Ülke Temsilcisi Elçin Kafarlı ve Meclis Üyeleri katıldı.

 

3 Temmuz 2017'de Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev'in imzası ile Türkiye'den sadece altı kişiye verilen madalyaya layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın Kaseinov'la 8 yıldır birlikte çalışıyoruz. Çalışmalarımızda bizlere destek oldular.  Nevruz, Uluslararası Ramazan Etkinlikleri olmak üzere birçok kültürel etkinlikte iş birliği yaptık. Balkanlar ve Asya'daki etkinliklerde de zaman zaman birlikte çalıştık. İki ülkenin Sayın Cumhurbaşkanları da çalışmaları ve dostluklarıyla bizlere ışık oldu. Keçiören Belediyesi olarak iki ülke dostluğuna katkı sunduysak ne mutlu bize... Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Nursultan Nazarbayev'e de şükranlarımı sunuyorum, bu ödülle bizleri onurlandırdı. Tüm Keçiören adına bu ödülü alırken, iki ülke ilişkilerinin ve Türk Dünyası ile ilişkilerimizin güçlenmesi ve gelişmesi için katkı sunmaya devam edeceğimizi de belirtiyorum." ifadelerini kullandı.

 

Birlikte birçok etkinlik gerçekleştirdiklerinin altını çizen TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Düsen Kaseinov ise konuşmasında, "Keçiören Belediyesi Ünlü Kazak şairimiz Süyinbay Aronulı anısına anıt yaparak, yine ünlü Kazak ozanı ve atışma geleneğinin ustası Jambıl Jabayev’in ismini bir sokağa vererek bu iki ismi ölümsüzleştirdi. Çeşitli anma etkinlikleri ve kültürel etkinliklerle iki ülke arasındaki dostluğa büyük katkı sundu. Sayın Ak'ın tüm bu gayretleri ve iki ülke arasındaki dostluğa katkıları karşılıksız kalamazdı." dedikten sonra Parlamentoda alınan kararın Türkçe ve Kazakça metinleriyle beraber madalyayı Başkan Ak'a takdim etti.

11.10.2017

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player