Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

GENÇLER, İNTERNET BAĞIMLILIĞINA DİKKAT!

Gençleri dijital dünyanın zararlarına karşı bilinçlendirmeyi hedefleyen "Televizyon ve İnternet Bağımlılığı Konferansı" Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katılımıyla gerçekleşti.

 

Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'nde Keçiören Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Keçiören Kaymakamlığının ortaklaşa düzenlediği programa Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Gençlik ve Spor Bakan Müşaviri Selim Cerrah ve gençler katıldı.

 

GENÇLERE ÇOK ÇALIŞIN TAVSİYESİ

Konuşmasında uyuşturucu, sigara gibi bağımlılıklara karşı gençlerin dikkatli olması gerektiğine vurgu yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bizler bu makamlarda kalıcı değiliz. Kendine öz güveni olan güçlü bireyler olarak yetişerek bu makamlara ilerde sizler geleceksiniz. 2023, 2053, 2071 Türkiye'sini sizlere emanet edeceğiz."  Ak, Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasının hep birlikte çok çalışmaktan geçtiğinin altını çizerek, "Gençlere çok çalışın" mesajı verdi.

 

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal sosyal medya kullanımı ile ilgili salondaki gençlere sorular sorarak başladığı konuşmasında, sosyal medyadaki tehlikelere dikkat çekti. Ünal, "Sosyal medyada kötü niyetli kişiler tarafından dolandırılma, terör örgütlerine üye yapılma, yalan propagandaya maruz kalma gibi birçok illegal durumla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca internetteki her bilgi doğru değil... Dikkatli olun, bilinçli kullanın, sanal alem geçici, onun yerine kitap okuyun." dedi. Seçilme yaşının 18'e düştüğünü de hatırlatan Ünal,  gençlere çok birikimli ve donanımlı olmaları öğüdünde bulundu. Çocukluğunun Keçiören'de geçtiğini ve onların zamanında televizyonun her evde olmadığını söyleyen  Aydın Ünal; Keçiören Belediyesi tarafından geri dönüşüm malzemelerinden yapılan tornetlerin yarıştığı çevre etkinliğine katıldığı ve milletvekili olmadan önce ilk konuşmasını da Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezinde yaptığı anısını da paylaştı.

 

903 bin nüfusun çoğunu gençlerin oluşturduğunu belirten Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ise gençlik ve halk eğitim merkezleriyle gençlere özel faaliyetler düzenlediklerini söyledi.

 

KİTAP BAĞIMLISI OLUN

Sosyal medyanın hem bir imkan hem bir tehdit olduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakan Müşaviri Selim Cerrah, "Hayatımızın büyük bir parçası haline gelen internet bağımlılığına karşı dikkatli olmalıyız.  En mutlu bağımlılık kitap bağımlılığıdır.  Bağımlılıktan kitap bağlılığına geçelim ve günde en az 100 sayfa okuyalım." dedi. Cerrah salonu dolduran gençlere "Vatanı imanla sevin..." diye seslendi.

 

Programda Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Biriminden Sosyal Medya Takip ve Analiz Uzmanı Orhan Yorulmaz güvenli internet kullanımını, Sosyal Hizmet Uzmanı Birsen Dalbastı da internet bağımlılığını anlatan bir sunum  yaptı.

 

Gençlerin büyük dikkatle takip ettiği program birlikte çekilen fotoğrafla sona erdi.

07.11.2017

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player