Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

HOCALI ANITI SİZE EMANET

2010 -2017 yılları arasında görev yapan Azerbaycan Ankara  Büyükelçisi Faig Baghirov, veda ziyaretleri kapsamında Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı makamında ziyaret etti.

 

Büyükelçi Faig Baghirov'u kapıda karşılayan Başkan Ak'a Baghirov, "Keçiören'e geldiğimde insanların yüzlerinin güldüğünü görüyorum, ne güzel bir ambiyansınız ve mutlu insanlarınız var" dedi.

 

Başkan Ak, nezaket ziyaretinden ötürü Baghirov'a teşekkür ederek, köklü devlet geleneğine sahip iki ülkenin her zaman dost olacağını hatırlattı. Sumgayit Belediyesi ile kardeş belediye olduklarını da belirten Ak, "Tecrübelerimizi paylaşıyor, güzel çalışmalar yapıyoruz. Düzenlediğimiz Uluslararası Ramazan Etkinliklerimizde de mutlaka Azerbaycan gecesi oluyor, iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendiriyoruz." dedi.

 

GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANI GÜÇLÜ YÖNETİM MESAJI

Baghirov ise Hocalı Soykırımı Anıtını Türkiye'de ilk yapan Keçiören Belediyesi'nin kendileri için ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, "O anıtı artık size emanet ediyoruz. Ben de Türkiye'ye geldikçe mutlaka ziyaret edeceğim. Çok güzel çalışmalar yaptık birlikte, iş birliğiniz, desteğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi. Baghirov, " Sayın Cumhurbaşkanlarımız nezdinde iki ülke ilişkileri çok güçlü bir zeminde devam ediyor. Güçlü Cumhurbaşkanlığı ve güçlü yönetim ile 2019'da Türkiye'nin çok daha güzel günleri olacak." temennisinde bulundu.

 

İki ülke arasındaki iş birliğinin daha da artmasını arzuladıklarını ifade eden Ak, "İnşallah ticari ilişkilerimiz Türk Cumhuriyetleriyle daha da güçlenir, daha da gelişir. Test sürüşleri devam eden ve Kasım'da açılacak Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattı da iki ülke arasındaki ilişkileri daha da geliştirecek, bizleri daha da yakınlaştıracak. Çok çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz."derken,  Baghirov da  Atatürk'ün Türk milleti çalışkandır sözünü hatırlattı.

 

Yaptığı çalışmalar ve iki ülke arasındaki dostluğa katkılarından ötürü Baghirov'a teşekkür plaketi veren Başkan Ak,  "Din, dil, kültür, ülkü ve iş birliğimiz olan Azerbaycan'ın yeri bizde çok ayrı... Görev süreniz boyunca birlikte çok güzel işler yaptık, önemli programlar düzenledik, sizler de bizi yalnız bırakmayarak programlarımıza katıldınız. Çok teşekkür ediyoruz, Keçiören'e her zaman bekleriz." diyerek yeni görevinde de başarılar diledi.

05.10.2017

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player