Aranacak Kelime :
Nerede :

Kösrelik Göleti

A.Ü. Ziraat fakültesi ile işbirliği içerisinde çalışmalar devam etmekte olup, A.Ü. Ziraat Fakültesi tarafından toprak sınıfının derecelendirilmesi ve toprak analizi ile gölete gelen  su debisinin ölçülmesi işleri yapılmaktadır. Ankara üniversitesi Ziraat Fakültesi ile işbirliği halinde bitkisel düzenleme ihtiyaç programı hazırlanmaktadır. Şu anda alan kullanım planının hazırlanması ve imar planının hazırlanması çalışmaları Keçiören Belediyesi tarafından yürütülmektedir.

Organik Tarım Alanları , Meyve Ve Sebze Tarımına Yönelik Alanlar,  Ahşap Evler ,  İzci Kampı,  Tracking Alanları , Gölet Çevresinde Yoğunlaştırılmış Rekreasyon Alanları, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Ve Balıkçılık Faaliyetle İlimiz ve ilçemize Kösrelik Göleti’ni kazandırmak,  iç ve dış turizme katkı sağlayacaktır.

ORGANİK TARIM İÇİN AYRILAN ALANLARDA ;
Fakülte tarafından koordine edilip, araştırma, bilgilendirme ve bunun yanında üretim ve satışın yapılması planlanmıştır.

İZCİLER İÇİN AYRILAN ALANDA ;
Spor alanı , Basketbol sahası , Futbol sahası, Alan tenisi , Yüzme havuzu , Kum voleybolu , Danışma ,  Revir , Yemekhane,  Derslik,  Çadır yerleri,  Duş, WC, Soyunma Kabinleri , Meydan , Yarı Açık Mekan, Amfi , Tırmanma Şeridi,  Çeşme bulunacaktır.

REKREATİF ALANDA ;
Ahşap Donanımlar, İskele, Kütük Ev, Cafe, WC, Piknik Masası, Oturma Bankları, Çocuk Oyun Aletleri, Köprü, Su bitkisi havuzu, Çocuk Su Oyunları Parkuru, Yürüme Yolu, Bisiklet Yolu , Dere, Otopark, Tarımsal Satış Birimi, Yel Değirmeni bulunacaktır.