Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

MEVLANA KÜLTÜR, KONGRE VE SPOR MERKEZİ

PROJE DETAYI

Keçiören’i kültür ve sanatsal etkinliklerde de ön plana çıkarmak için 20 yıllık rüya gerçeğe dönüştü.

Yarı olimpik yüzme havuzu, eğitim alanları, spor, sergi ve kongre salonları ile  Mevlana Kültür ve Spor Merkezi Keçiörenlilerin gözdesi haline geldi.

Türkiye’nin en büyük ilçesi olmasına rağmen uzun yıllar boyunca tek kültür merkezi ile idare etmek zorunda kalan Keçiören, ikinci kültür merkezine tam 20 yıl sonra kavuştu. Mevlana Kültür ve Spor Merkezi, modern mimari yapısı ve sosyo-kültürel faaliyetleriyle Keçiören’in çehresine büyük değer kattı. Kapılarını 11 Ekim 2013 tarihinde açan Mevlana Kültür ve Spor Merkezi, Keçiören’in en önemli sorunlarından sosyal tesis açığına çare oldu. Atapark Mahallesi’nde inşa edilen 5 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip tesis sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin çeşitliliğiyle Keçiörenlilerden büyük ilgi görüyor.

HER TÜRLÜ İHTİYACA YANIT VERİYOR 

Merkezde 500 kişilik çok amaçlı salonunun yanısıra, KEÇMEK(Keçiören Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) ve KEDEM(Keçiören Belediyesi Eğitime Destek Merkezi) kursları için kullanılan derslikler ve atölyeler de bulunuyor. Kursiyerler Mevlana Kültür Merkezi’nde modern ve son model teçhizatlarla eğitim almanın ayrıcalığını yaşıyor. Spor alanları ile de dikkat çeken merkez, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna ve masaj odaları ile Keçiörenlilere beş yıldızlı hizmet sunuyor. Her mevsim yüzme imkanına sahip olan yarı olimpik yüzme havuzunda, yüzme bilmeyenler için profesyonel eğitmenler nezaretinde yüzme kursları veriliyor. İlçenin en büyük kongre salonunda ise kendi sahalarında önemli çalışmalarda bulunmuş siyaset, edebiyat ve sanat dünyasının temsilcilerinin katılacağı açık oturum ve konferanslar düzenleniyor. Sergi salonları, belediye hizmet birimleri ve kafeteryanın da yer aldığı merkez her türlü ihtiyaca cevap veren yapısı ile Keçiören’in marka projelerinden biri olmayı hak ediyor.

ENGELLİLER İÇİN ÖZEL SPOR ALETLERİ

 Mevlana Kültür ve Spor Merkezinde engelliler için özel olarak tasarlanan spor aletleri sipariş edilerek fitness salonuna yerleştirildi. Aynı anda 20 engelli vatandaşın çalışabilmesine imkan tanıyan spor aletleri, engelsiz vatandaşların kullandığı spor aletlerinin bütün özelliklerini taşıyor. İnsan vücudundaki ana kas gruplarına ve kardiyo çalışmalarına destek sağlayacak şekilde üretilen spor aletleri, tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların bile kimseden yardım almadan spor yapabilmesini sağlıyor. Aletlerin tasarımındaki incelikler dolayısıyla, kişinin fiziki özellikleri ne olursa olsun spor yapan engelli vatandaşlar, kendi vücut ölçülerine göre ayarlamaları tek başına yaparak en uygun çalışma programını uygulayabiliyor. Çalışma programları kişinin ihtiyacına göre profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanıyor.

YENİ NESİLLERE BIRAKTIĞIMIZ MİRAS 

Başta geleceğin teminatı çocuklar ve gençler olmak üzere bütün halkın yararlandığı bu tesisin önemli bir eksikliği giderdiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Hem Ankara’nın hem Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Keçiören’de 20 yıldır yalnızca bir tane kültür merkezi bulunuyordu. 2012 yılında yenilediğimiz Yunus Emre Kültür Merkezi’nin yanısıra Keçiören’e Mevlana Kültür ve Spor Merkezi’ni de kazandırmaktan gurur duyuyoruz” dedi. İsmini büyük tasavvuf düşünürü ve şair Mevlana’dan alan merkezin adına yakışan etkinliklerle Keçiören’e zenginlik kattığını belirten Başkan Ak, “Yeni nesillere bırakacağımız ana miras değerlerine ve kültürüne bağlı bir Keçiören olacaktır” mesajını verdi.

 

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player