Aranacak Kelime :
Nerede :

Başkan'dan Mesaj

Yeni ve Güzel Bir Başlangıç Dileğiyle...

Değerli Keçiörenli Hemşehrilerim!

Bir yerel seçim dönemini daha büyük bir demokratik olgunluk içinde tamamladık.

Biz, seçimleri, 'Demokrasi Şöleni' olarak değerlendiriyoruz. Yüce Türk Milleti, her zaman olduğu gibi bu seçimlerde de büyük bir siyasî olgunluk göstererek, önümüzdeki 5 yıllık dönemde illerimizi, ilçelerimizi, mahallelerimizi ve köylerimizi yönetecek yöneticilerini belirledi.

Demokrasinin en güzel yanı; kazandığında sonucu tevazu içinde karşılamak ve kaybettiğinde de milletin iradesine saygı göstermektir. Biz, hemşehrilerimizin ortaya koyduğu sandık iradesini bu anlayışla değerlendiriyoruz.

Sevgili Hemşehrilerim!

Seçimler geride kaldı. Sizler, sükûnet ve olgunluk içinde bir irade ortaya koydunuz. Bu süreç içinde bizlere, Keçiören'imizi önümüzdeki dönem için yönetme sorumluluğunu verdiniz. Seçim kazanmak, aslında büyük bir mesuliyetin altına girmektir. Görev süremiz boyunca, bu mesuliyetin bilinciyle hareket edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Keçiören, 850 bine yaklaşan nüfusuyla Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birisidir. Hatta ilçemizin nüfusu, ülkemiz şehirlerinin en az yarısının nüfusundan daha fazladır. Dahası, ilçemizin nüfusu genç, dinamik, enerji dolu ve geleceğimiz için umut veren bir niteliğe sahiptir.İşte biz, böylesine önemli bir kent kimliğine sahibiz.

Bu güzel ilçede çoluk çocuğumuzla mutlu, huzurlu ve güven içinde yaşamak hepimizin temel arzusudur.

Yerel yönetimlerin temel görevi; daha yaşanılabilir bir çevre ve daha huzurlu bir kent ortamı sağlamaktır. Temiz bir çevre, iyi komşuluk ilişkileri, çocuklarımızın güvenle dolaşabileceği sokak ve parklar, temiz su ve bunun altyapısı, bakımlı camiler ve okullar, kimlik sahibi binalar, huzur dolu pazarlar ve çarşılar, pırıl pırıl bir kent hepimizin özlemi ve hakkıdır.

Elbette böylesine düzenli, gelişmiş, kalkınmış ve yaşanabilir kentler, aynı zamanda bir 'kentlilik bilincini' gerektirir. Kentlilik bilinci ise, 'kent kültürü'nü özümsemekle yakından ilgilidir.

Kent kültürünün temelinde, yönetime katılma anlayışı yatar. Kentin yönetiminde söz sahibi olan sakinler, aynı zamanda o kentin güzelliklerini korumak ve daha geliştirmek için sorumluluk ve çaba sahibi de olurlar.

İnanıyorum ki, Keçiörenli hemşehrilerim, kentlilik bilincine sahiptir. Bu bilincin de vereceği sinerjiyle, kentimizi hep birlikte, el ele, gönül birliğiyle yöneteceğiz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player