Ali TURGUT

PARTİSİ VE UNVANI: Cumhuriyet Halk Partisi / Belediye Meclis Üyesi

DOĞUM YERİ VE TARİHİ:  Kars / 1959

ÖĞRENİMİ VE MESLEĞİ: Üniversite / Serbest Meslek

ÖZGEÇMİŞİ: 1959 yılında Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Erzurum’da, liseyi önce Erzurum Aşkale Lisesinde başlayıp Ankara İnönü Aydınlıkevler lisesinde okudu. Üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde tamamladı. Şu an Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Adalet bölümüne devam etmektedir.

İş hayatıma uzun yıllar Türkiye’nin ilk haberleşme sektöründe patentli üreticisi olan TEKNİM Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.`nde satın alma departmanında görev yaptı daha sonra kendi işimi kurarak iş hayatıma devam etti.

Ekonomik koşullar nedeniyle işyerini kapatarak 1998- 2001 yılları arası ODTÜ Geliştirme Vakfı Güdaş A.Ş.`de idari işler ve satın alma müdürlüğü görevlerinde bulunarak emekli oldu ve serbest çalışmaya devam etti.

CHP Keçiören ve Ankara İl Gençlik Kolları Üyeliği, Keçiören İlçe Yöneticiliği, Ankara İl Yöneticiliği, İlçe ve İl Kongre Delegeliği görevlerine seçilerek görev yaptı. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Keçiören Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Evli ve 1974 yılından beri Ankara Keçiören`de yaşamaktadır.