CANAN BARAN İZGİ

PARTİSİ VE UNVANI: AK Parti / Belediye Meclis Üyesi

DOĞUM YERİ VE TARİHİ: 1958/ Siirt

ÖĞRENİMİ VE MESLEĞİ: Lise/ Emekli

ÖZGEÇMİŞİ: 1958 yılında Siirt doğumdu. İlk ve Orta Okulu Keçiören`de, liseyi Ankara Ticaret Lisesinde tamamladı. Çalışma hayatını müteakip 2001 yılında emekli oldu. 2005 yılında evlendi.

Siyasete 2002 yılında AK Parti ile Çankaya Kadın Kollarında Tanıtım Medya Birim Başkanı olarak başladı.

2009 Yerel Seçimlerinde Keçiören`den Belediyesi meclis üyeliğine seçildi. 2011 yılında Çankaya`daki görevinden istifa edip Ankara İl Kadın Kollarında kongre ile Yerel Yönetimler Başkanlığına seçildi. 2013 Mart ayında Ankara İl Yerel Yönetimler Başkanlığından istifa edip Keçiören Kadın Kolları Başkanlığına atandı.

Keçiören Belediye Meclisinde Hesap Tektik Komisyonu - İmar Komisyonunda, Halkla İlişkiler ve Tarih Turizm Komisyonlarında görev aldı.

Keçiören Belediye Başkanı 4-7 Haziran 2013 tarihleri arasında Tunus`ta olduğundan dolayı vekâleten Belediye Başkanlığı görevi yaptı. 2014 Yerel Seçimlerinde Keçiören ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçildi.

18 Ocak 2015 tarihinde Keçiören Kadın Kolları Kongresi ile seçilerek yaklaşık 3 yıl görev yaptı.

Keçiören Belediyesinde, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve İnsan Hakları Komisyonlarında ve ayrıca Keçiören Belediyesi 2. Meclis Başkan Vekilliği görevini yürüttü.

Ankara Büyükşehir Belediyesinde yine Kadın Erkek Fırsat Eşitliği ve Engelliler Komisyonunda görev yaptı.

5 Aralık 2015 tarihinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 4. Olağan kongresiyle, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi oldu. Teşkilat ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve 6. Bölge koordinatörlüğü yaptı.

3-9 Ekim 2016 tarihinde Heyet Başkanlığını yaptığı bayan meclis üyeleri ve belediye bürokratlarıyla, kardeş şehir olan Seul - Güney Kore ziyaretini gerçekleştirdi. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Keçiören Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi.