Aranacak Kelime :
Nerede :

Erdal Arslan - Cumhuriyet Halk Partisi

Adı Soyadı : Erdal Aslan
Doğum Yeri ve Tarihi : Sivas 1949
Eğitim Durumu : Lise
Üyesi Olduğu Komisyon :
Mesleği : Emekli
E-Posta :

 

1949 yılında Sivas İli Divriği İlçesine bağlı Yürektaşı Köyünde doğdum. İlk öğrenimimi doğduğum köyde, ortaöğrenimimi Ankara'da tamamladım. 1968 yılında evlendim ve halen bu evlilikten 3 erkek çocuğum bulunmaktadır. 1971 yılında vatani görevimi bitirdikten sonra serbest çalışma hayatına atıldım. 1975 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarından başlayarak siyasetle tanıştm.

 

12 Eylül darbesinden sonra kurulan Sosyal Demokrat Halkçı Partide 2 dönem yönetim kurulu üyeliği yaptım. 1991 yılında kurulan DYP-SHP koalisyon hükümetinde Adalet Bakanı olan M.Seyfi Oktay'ın görevlendirmesi ile Adalet Bkanlığı Özel Kalem Müdürlüğünde çalıştım.

 

1992 yılında Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfına bağlı olan Ankara Hakimevi Genel Müdürlüğü'ne atandım. 1996 yılında hükümetin değişmesi sonrasında bu görevimden alındım.

 

SHP-CHP birleşmesinden sonra 2 dönem ilçe başkan yardımcılığı, 1 dönem de il yönetim kurulu üyeliği, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığı sonrasında da 2 dönem Keçiören ilçe sekreterliği yaptım.

Meclis Üyeleri