Aranacak Kelime :
Nerede :

Keçiören Belediyesi Eurodesk Türkiye Temas Noktası

 

 Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı’na yapılan başvuru sonucunda, Keçiören Belediyesi “Eurodesk Türkiye Temas Noktası” olarak kabul edilerek, akreditasyon almaya hak kazanmıştır. Ankara’da belediye olarak ilk Eurodesk Temas Noktası Keçiören Belediyesi’dir.

 

Eurodesk Türkiye Temas Noktası olarak gençlere ve gençlerle çalışan herkese Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında güncel ve sağlıklı bilgiler sunmaktadır.

 

Kurumumuz, Eurodesk Temas Noktası kapsamında gençlerimize,

 

 • Avrupa Birliği Gençlik Programları ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması,
 • Gençlik projelerinin hazırlanması,
 • Avrupa Gönüllü Hizmeti hakkında bilgilendirmeler,
 • Gençlerde "Avrupalılık" bilincinin uyandırılması,
 • Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,
 • Proje eğitimlerinin düzenlenmesi ve destek hizmetleri,
 • Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,
 • Burs ve staj hakkındaki tüm gerekli kaynak bilgilendirmelerin yapılması,
 • Kaynak materyallerin basılması ve dağıtılması,
 • Avrupa Birliği Gençlik programlarına dair soru yanıtlama hizmeti (e-posta, faks, telefon ve yüz yüze),
 • Gençlerin yurtdışı ziyaretleri ile ilgili güncel bilgilendirme ve yönlendirmelerin yapılması,
 • Gençlerin aktif olarak katılabilecekleri hibe programları hakkında bilgilendirmeler sunacaktır.

 

Avrupa fırsatları hakkında en temel ve doğru bilgiyi aktararak gençlere destek olacak Eurodesk Temas Noktası, hafta içi her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında Belediye binası Dış İlişkiler Müdürlüğü AB Proje Koordinasyon Ofisi’nde hizmet vermektedir.

 

EURODESK TEMAS NOKTASI AKREDİTASYON YENİLEME BAŞVURUSU

 

Eurodesk Temas Noktası Akreditasyon Yenileme Başvuru formu hazırlanmıştır. Eurodesk ile ilgili yapılan tüm çalışmalar aktiviteler belirtilmiştir. 18 Nisan 2016 son başvuru tarihinde AB Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı Eurodesk Ulusal Koordinatörlüğü’ne teslim edilmiştir. Sonuç itibariyle Eurodesk Temas Noktası olarak akreditasyonu yenileme başvurusu kabul edilmiştir. 

EURODESK FESTİVALİ HAZIRLIK TOPLANTISI - ESKİŞEHİR

 

Eurodesk Festivali Hazırlık toplantısına Keçiören Belediyesi Eurodesk Temas Noktası olarak katılarak, festival tanıtım organizasyon ekibinde görev alınmıştır. 

EURODESK TEMAS NOKTALARINA YÖNELİK “GENÇLİK BİLGİLENDİRMESİNDE YENİ NESİL MEDYA ARAÇLARI EĞİTİMİ”

 

Gençlik Bilgilendirmesinde Yeni Nesil Medya Araçları Eğitimi T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Ulusal Koordinatörlüğü̈ tarafından 26-28 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenmiştir.

TIME TO MOVE FOR EURODESK

 

Time to Move kapsamında ulusal ve uluslar arası tüm  Eurodesk Temas Noktaları çeşitli aktiviteler düzenleyerek, Erasmus Plus ve Eurodesk’in tanıtılmasına katkı sunması hedeflenmiştir.

GENÇLER SPOR VE SANATLA EL ELE AVRUPA’YA

 

Avrupa Gençlik Haftası kapsamında 4-10 Mayıs tarihleri arasında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından akredite edilmiş tüm Eurodesk Türkiye Temas Noktaları tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.

 

Bu çerçevede Keçiören Belediyesi Eurodesk Temas Noktası, 5 Mayıs 2015 tarihi ve 13.30 saatinde Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi’nde  “GENÇLER SPOR VE SANATLA ELELE AVRUPA’YA” isimli bir etkinlik düzenlenmiştir.

BÜYÜK HARFLERLE KADIN OLMAK

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Ankara AB Bilgi Merkezi ve Bilkent Üniversitesi Avrupa Dokümantasyon Merkezi işbirliğinde Büyük Harflerle KADIN Olmak etkinliği gerçekleştirilmiştir. 

 

                                    

EURODESK 11. DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

 

24-26 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 11. Eurodesk Değerlendirme Toplantısına katılınmıştır. Türkiye’de akredite olan 137 Eurodesk Temas Noktaları arasından 92  Eurodesk  Temas Noktası  irtibat kişisi toplantıya katılmıştır. 

Eurodesk Değerlendirme Toplantısı iyi uygulamalar oturumunda Keçiören Belediyesi Eurodesk Temas Noktası'nın  yapmış olduğu etkinlikler özellikle de "Eurodesk Estergon Kalesi'ni Fethediyor" projesi ve görselleri Eurodesk temsilcilerine sunulmuştur. 

GAZİ ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI

24 Ekim 2014 tarihinde Gazi Üniversitesi Müzik Topluluğu’nun ev sahipliğinde, Fakülteler arası müzik yarışmasında, Keçiören Belediyesi Eurodesk Temas Noktası, katılım sağlayarak üniversiteli genç kitlesiyle Keçiören Belediyesi Eurodesk Temas Noktası'nı buluşturmuş, Avrupa fırsatları hakkında detaylı bilgi için Keçiören Belediyesi'ne gençler davet edilmiştir. 

9 MAYIS AVRUPA GÜNÜ

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından tüm Eurodesk Temas Noktaları 5-11 Mayıs Avrupa Gençlik Haftası Kutlamaları kapsamında çeşitli etkinliklerle Avrupa Günü hakkında toplumda farkındalık oluşturmak hedeflenmiştir.

9 Mayıs 2014 tarihinde Farabi Anadolu Lisesi’nde "Bir Genç, Bir Fidan, Bin Kazanç" etkinliği gerçekleştirilmiştir.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI

Gazi Üniversitesi Müzik Topluluğu’nun ev sahipliğinde, 12 üniversitenin yarıştığı üniversitelerarası müzik yarışmasına Keçiören Belediyesi Eurodesk Temas Noktası'nı temsilen katılınmıştır.