08 Kasım 2023

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla 19 ülkeden 100 yazar ve şairin bir araya geldiği “5. Türk Dünyası Yazarlar Kurultayı”nın bir ayağı Keçiören Estergon Türk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kurultay’da İLESAM Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve birlik üyeleri programa ev sahipliği yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a “Türk Dünyası Hizmet Madalyası” takdim ettiler.

Programda katılımcılara hitaben konuşan Altınok, “Dilde birlik, ülküde birlik; sağlam ve güçlü bir Türk Dünyası için elzemdir. Eserleriyle dünümüze ışık tutan, bugünü ve yarınları aydınlatan tüm yazar ve şairlerimize, İLESAM Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Başkanı Sn. Mehmet Nuri Parmaksız ve birlik üyelerine bu anlamlı kurultay ve şahsıma takdim ettikleri `Türk Dünyası Hizmet Madalyası` için teşekkür ediyorum. Türk’ün, Turan Coğrafyamızın gücü için üretmeye, çalışmaya, bir ve beraber olmaya devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.