• Akmasa Çağrı Merkezi Akmasa Çağrı Merkezi : 444 52 76    Bip Hattı Hattımız : +90 530 917 52 76
Mustafa Kemal ATATÜRK

AB PROJELERİ

DIŞ İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ AB PROJE KOORDİNASYON OFİSİ

 euro_desk_temas_noktasi.png

AB Müktesebatına uygun olarak Belediyemizin vizyonunu gözden geçirmek ve geliştirmek için çalışmalar yürütmektedir.

Avrupa Birliği konusunda belediyemizin stratejik hedeflerini oluşturmaktadır.

Ulusal ve uluslararası hibe teklif çağrıları takip ederek, uygun olan konulara yönelik proje hazırlıkları yapmakta, ayrıca ilgili birimlere rehberlik etmekte ve koordinasyon sağlamaktadır.

Kamu kurumları nezdinde AB Proje Koordinasyon Ofisi’nin tanıtımı yapılarak, AB Projelerine yönelik yeni işbirlikleri geliştirilmektedir.

Avrupa Birliği Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile temas kurarak Keçiören Belediyesi AB Proje Koordinasyon Ofisi’nin tanınırlılığını arttırarak AB Projelerine yönelik yeni işbirlikleri geliştirmektedir.

AB Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan “9 Mayıs Avrupa Günü” kapsamında çeşitli aktivitelerle gençlere Avrupa Birliği ile ilgili bilgiler sunmaktadır.

AB Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Merkezleri Başkanlığı 2014 Hibe Teklif Çağrısı kapsamında uygun olan konulara yönelik proje hazırlıkları yapmaktadır.

Avrupa Komisyonu’nun her yıl farklı temalarla düzenlemiş olduğu özel gün ve haftalara uygun çalışmalar planlanarak, Avrupa Birliği’ne yönelik rutin kutlamaların yapılmasını sağlamaktadır.

Keçiören Belediyesi AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Eurodesk Temas Noktası olarak akredite edilmiştir. Bu kapsamda gençlere yönelik çeşitli aktiviteler düzenleyerek, Avrupa fırsatları, Erasmus+ hakkında gençleri bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

AB PROJELERİMİZ

Belediyemiz bünyesinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği projelerine buradan ulaşabilirsiniz.

KEÇİÖREN BELEDİYESİ EURODESK TEMAS NOKTASI

Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı’na yapılan başvuru sonucunda, Keçiören Belediyesi “Eurodesk Türkiye Temas Noktası” olarak kabul edilerek, akreditasyon almaya hak kazanmıştır. Ankara’da belediye olarak ilk Eurodesk Temas Noktası Keçiören Belediyesi’dir.

TOPLANTILAR & EĞİTİMLER

Belediyemiz bünyesinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği projelerinin toplantı ve eğitim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.