Belediyemiz herhangi bir yerden burs almayan üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burs kayıtları başladığında belediyemizin web sayfası üzerinden kayıt yapılmaktadır. Yapılan değerlendirmede başvurusu olumlu sonuçlanan öğrencilerimiz ile iletişime geçilip süreç hakkında bilgi verilmektedir.


Belediyemizde iş arayan vatandaşlarımız için Sn. Başkanımızın talimatlarıyla Kariyer Ofisi kurulmuştur. İş arayan ve işverenleri aynı çatıda toplayan Kariyer Ofisimiz çok sayıda vatandaşımızın iş sahibi olmasına vesile olmuştur. Belediyemizin hizmet binasında bulunan Kariyer Ofisimize ister yüz yüze ister https://kariyer.kecioren.bel.tr/ linkini tıklayarak online kayıt yaptırabilir, hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşabilirsiniz.


Belediyemizin nakdi ve kömür yardımı bulunmamaktadır.


Belediyemiz Ambulans ve Cenaze Hizmetlerinde vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır. (0312)361 10 23 no’lu iletişim numaramızdan detaylı bilgi alabilirisiniz


Belediyemiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımı, eşya yardımı yapmaktadır. Ayrıca yeni çocuk sahibi olan ailelere de “Hoş Geldin Bebek Kampanyası” adı altında destek olmaktadır.


Pandemi nedeniyle şuan için askıya alınan “Halk Günleri” nde vatandaşlarımız Sn. Başkanımız ile yüz yüze görüşebilmektedirler.


Belediyemiz, sokak hayvanları konusunda 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir. 5199 Sayılı Hayvan Koruma Kanununun verdiği yetkiler doğrultusunda sokak hayvanları Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’mizde sağlık muayenesi, aşı ve kısırlaştırma yapıldıktan sonra tedavi süreçleri tamamlanan hayvanlar alındıkları ortama geri bırakılmaktadır.


Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan ağaç budama işleminde vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


Belediyemizin web sayfası üzerinden “Başkan İle Fotoğraflar” kısmından Sn. Başkanımız ile çekinilen fotoğraflara ulaşabilirsiniz.


Belediyemizin AR-GE Müdürlüğü tarafından üretilmektedir. Vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.