Yaşanan doğal afetler nedeniyle Ankara Valiliği tarafından alınan karar neticesinde Bağlum Mesire Alanı ile Kartaltepe Kent Ormanı’nda mangal geçici süreyle yasaklanmıştır


Kartaltepe Kent Ormanı Salı günü temizlik nedeniyle kapalı olup diğer günler de vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 578 08 09. Bağlum Mesire Alanı ise Pazartesi günü temizlik nedeniyle kapalı olup diğer günlerde vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.


Deniz Dünyası 09.00-20.00 saatleri arasında vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.


Vatandaşlarımız belediyemizin sınırları içerisinde bulunan pazarlarda yer kiralamak için Zabıta Müdürlüğümüz Pazar Büro Amirliğine müracaat etmeleri gerekmektedir. (0312)361 06 06 no’lu iletişim numaramız üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Vatandaşlarımız belediyemizin sınırları içerisinde bulunan pazarlarda yer kiralamak için Zabıta Müdürlüğümüz Pazar Büro Amirliğine müracaat etmeleri gerekmektedir. (0312)361 06 06 no’lu iletişim numaramız üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Belediyemize ait düğün salonları hakkında Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzden bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için (0312) 361 10 21


Konu ile ilgili vatandaşlarımız Keçiören Kaymakamlığına başvuru yapmaları gerekmektedir. İletişim için (0312) 356 52 48


Vatandaşlarımız Vergi Muafiyeti ile ilgili belediyemizin Mali Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçmeleri halinde detaylı bilgilere ulaşabilirler.


Konu ile ilgili vatandaşlarımız Keçiören Kaymakamlığına başvuru yapmaları gerekmektedir. İletişim için (0312) 358 58 30


Konu ile ilgili vatandaşlarımız Keçiören Kaymakamlığına başvuru yapmaları gerekmektedir. İletişim için (0312) 314 20 47


Konu ile ilgili (0312)361 06 06 no’lu iletişim numaramız üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


İşyeri ruhsatı alabilmek için vatandaşlarımız belediyemizin Zabıta Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. (0312)361 06 06 no’lu iletişim numaramız üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Konu ile ilgili (0312) 361 10 46 no’lu iletişim numaramız üzerinden Evlendirme Memurluğundan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Konu ile ilgili (0312) 361 10 46 no’lu iletişim numaramız üzerinden Evlendirme Memurluğundan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Belediyemize bağlı hizmet vermekte olan KEÇMEK kurs kayıtlarımız için 1-30 Eylül tarihleri arasında başvurular alınmaktadır. Detaylı bilgi için 0312 359 10 73 numaralı telefonu arayabilirsiniz. KEDEM kurs kayıtlarımız için ise 1-30 Eylül tarihleri arasında başvurular alınmaktadır. Detaylı bilgi için 0312 359 00 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz


Belediyemiz vatandaşlarımızın kullanmadığı ev eşyaları ücretsiz bir şekilde adreslerinden almaktadır. Bunun için 444 52 76(AK MASA) no’lu iletişim numaramız üzerinden başvuru oluşturmamız yeterli olacaktır.


Belediyemize ait Bağlum mevkiinde bulunan Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde padakların temizliği sabah ve akşam olmak üzere iki sefer yapılmaktadır. Ayrıca çevre düzenlenmesi yapılarak etrafında hayvanların rahatça yaşayabileceği bir doğal yaşam alanı tasarlanmıştır. Geçici bakımevinde gerekli olan ekipman eksiklikleri tamamlanarak tam donanımlı bir klinik kurulmuştur.


5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu gereğince sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırma ve tedavi işlemleri yerel yönetimler tarafından sağlanır. Bu sebeple belediyemizin Veterinerlik Hizmeti sahipsiz sokak hayvanlarının tedavisini yapmaktadır. Detaylı bilgi için (0312) 361 10 24


Belediyemiz çöpleri 20.00-22.00 saatleri arasında toplamaktadır. Çöplerin daha erken çıkarılması ile ilgili de cezai müeyyide uygulanmaktadır.


Çöp konteyneri uygulaması yaptığımız yerlerde edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak gün boyu kötü koku ve görüntü, çöp alma esnasında çıkan aşırı gürültü ve sarsıntı, bakımı, boyası, yedek parçası, ilacı, yol kenarına çekilen araçlardan dolayı konteynerinin boşaltılamaması, konteynerinin içine yanıcı madde atılması, çöpün konteynerin içine değil de kenarına bırakılması vb. birçok şikâyetten dolayı idaremiz bu uygulamayı tercih etmemektedir.


Atık yağlar Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafında vatandaşımızın evinden alınmaktadır. İletişim numaramız (0312) 359 10 27 


Belediyemizin İnsan Kaynakları Müdürlüğü ile iletişime geçip detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İletişim numaramız (0312) 361 10 44


Belediyemizin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile iletişime geçip detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. (0312) 361 10 23


Belediyemiz herhangi bir yerden burs almayan üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burs kayıtları başladığında belediyemizin web sayfası üzerinden kayıt yapılmaktadır. Yapılan değerlendirmede başvurusu olumlu sonuçlanan öğrencilerimiz ile iletişime geçilip süreç hakkında bilgi verilmektedir.


Belediyemizde iş arayan vatandaşlarımız için Sn. Başkanımızın talimatlarıyla Kariyer Ofisi kurulmuştur. İş arayan ve işverenleri aynı çatıda toplayan Kariyer Ofisimiz çok sayıda vatandaşımızın iş sahibi olmasına vesile olmuştur. Belediyemizin hizmet binasında bulunan Kariyer Ofisimize ister yüz yüze ister https://kariyer.kecioren.bel.tr/ linkini tıklayarak online kayıt yaptırabilir, hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaşabilirsiniz.


Belediyemizin nakdi ve kömür yardımı bulunmamaktadır.


Belediyemiz Ambulans ve Cenaze Hizmetlerinde vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır. (0312)361 10 23 no’lu iletişim numaramızdan detaylı bilgi alabilirisiniz


Belediyemiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımı, eşya yardımı yapmaktadır. Ayrıca yeni çocuk sahibi olan ailelere de “Hoş Geldin Bebek Kampanyası” adı altında destek olmaktadır.


Pandemi nedeniyle şuan için askıya alınan “Halk Günleri” nde vatandaşlarımız Sn. Başkanımız ile yüz yüze görüşebilmektedirler.


Belediyemiz, sokak hayvanları konusunda 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir. 5199 Sayılı Hayvan Koruma Kanununun verdiği yetkiler doğrultusunda sokak hayvanları Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’mizde sağlık muayenesi, aşı ve kısırlaştırma yapıldıktan sonra tedavi süreçleri tamamlanan hayvanlar alındıkları ortama geri bırakılmaktadır.


Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan ağaç budama işleminde vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


Belediyemizin web sayfası üzerinden “Başkan İle Fotoğraflar” kısmından Sn. Başkanımız ile çekinilen fotoğraflara ulaşabilirsiniz.


Belediyemizin AR-GE Müdürlüğü tarafından üretilmektedir. Vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.