• 28.03.2023
Başkan Altınok’tan sahur denetimi

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ilçedeki işletmelerde sahur denetimi yaptı. Altınok, sahur süresince hizmet veren restoran ve pide salonlarında hem esnafa hayırlı Ramazanlar diledi hem de fiyat ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Haber Detay . . .
 • 27.03.2023
Keçiören Belediyesi binlerce afetzede canlıyı tedavi etti

Keçiören Belediyesi tarafından deprem bölgesindeki afetzede canlıların yaralarını sarmak için görevlendirilen veteriner hekimler leylekten köpeğe, kuzudan kediye kadar binlerce canlıyı tedavi etti. Can dostların bakım ve tedavileri için görevlendirilen veteriner hekimler ve yardımcı personel hem enkaz altından çıkarılan hem de bölgedeki olumsuz şartlardan etkilenen canlılar için yoğun gayret gösterdiler. Hayvanları sağlık kontrollerinden geçiren ekipler gerekli gördükleri durumlarda cerrahi müdahalede de bulundular. Öte yandan ekipler deprem bölgesindeki il, ilçe ve köylerde AFAD koordinesinde mama dağıtımı da yaptılar.

Haber Detay . . .
 • 27.03.2023
En eğlenceli anlar Ahmet Çalık Buz Pateni Pisti’nde

Keçiören Belediyesi Ahmet Çalık Buz Pateni Pisti,  5-15 yaş grubu çocuklara ve gençlere ücretsiz hizmet veriyor. Pist özellikle hafta sonu ailelerden ve çocuklardan yoğun ilgi görüyor. Paten yapmayı yeni öğrenenler ve daha önce buz pateni deneyimi yaşayanların buluştuğu pistte eğlenceli ve gülümseten anlar yaşanıyor.

Haber Detay . . .
 • 24.03.2023
İlk oruçlar Keçiören Belediyesi iftar çadırlarında açıldı

Keçiören Belediyesi tarafından deprem bölgeleri Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş Ekinözü’ne kurulan iftar çadırlarında ilk oruçlar açıldı. Bölgede bulunan depremzede ve görevli personele hizmet veren iftar çadırında sıcak yemek, içecek ve tatlı ikram edildi.

Haber Detay . . .
 • 23.03.2023
Depremde yardım gönüllüsü olan gençler Çanakkale’de

Keçiören Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen ikinci seferle, depremin ilk gününden itibaren yardım toplama merkezlerinde gönüllü olarak çalışan ve belediyede staj yapan lise öğrencileri Çanakkale’ye uğurlandı.

Haber Detay . . .
 • 23.03.2023
Keçiörenli kadınlara sağlık konusunda bilgilendirme eğitimi

Keçiören Belediyesi Kent Konseyi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Keçiören Müftülüğü tarafından ‘Topluma Katkı Faaliyetleri’ kapsamında Keçiören Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda düzenlenen eğitim programında ‘kanserden korunma’ konusu ele alındı.

Haber Detay . . .
 • 22.03.2023
Keçiören’deki camilerde Ramazan temizliği

Keçiören Belediyesi tarafından ilçede bulunan 300’e yakın camide Ramazan ayı öncesinde detaylı temizlik çalışması yapıldı. Vatandaşın daha temiz bir ortamda ibadet etmesini sağlamak için başlatılan çalışma kapsamında cami içinde ve dışında çalışmalar yürütüldü. Camilerin bahçesi tazyikli su ile yıkanırken iç kısımlarda ise halılar süpürülerek gül suyu sıkıldı.

Haber Detay . . .
 • 22.03.2023
Hollandalı öğrenciler Keçiören`de misafir edildi

Keçiören Belediyesi Prof. Dr. Tunçalp Özgen Teknoloji Merkezi (TEKNOMER), Hollandalı öğrencilerin ziyaretine ev sahipliği yaptı. Erasmus Projesi Kapsamında 20-29 Mart 2023 tarihlerinde Türkiye’de bulunan öğrencilere gezi sırasında Ankara Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri de katıldı.

Haber Detay . . .
 • 22.03.2023
Gönül Köşkü`nde yüzleri güldüren moral etkinliği

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında belediye bünyesinde hizmet veren Gönül Köşkü Huzurevi sakinleriyle buluştu. programda Gül Kreş Adası öğrencilerinin sürpriz ziyareti ise yaşlıların yüzlerini güldürdü. Minik yürekler, kreşlerinde yaşlılar için hazırladıkları çiçekleri takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber Detay . . .
 • 21.03.2023
Depremzede çocuklar için rengârenk uyku arkadaşı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat`ta meydana gelen depremlerin neden olduğu travmanın ortadan kaldırılması için Keçiören Belediyesi afetzede çocuklara yönelik “Uyku Arkadaşı Projesi” başlattı. Bu kapsamda Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları Yayla Mahallesi Şubesi’ndeki kurs öğretmenleri tarafından amigurumi tekniğiyle üretilen rengârenk oyuncaklar ilçedeki depremzede çocuklara dağıtıldı. Belediye ekipleri tarafından depremzede çocukların bulunduğu adreslere tek tek ulaştırılan oyuncaklar çocukların yüzünü güldürdü.

Haber Detay . . .
 • 21.03.2023
Nevruz ateşi 101 yıl sonra Keçiören`de yükseldi

Keçiören Belediyesi tarafından ‘Atatürk Milli Mücadele Müzesi’ haline getirilen ilçedeki Çoban Mektebi önünde Nevruz bayramı kutlandı. Böylece Nevruz ateşi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele meşalesini 101 yıl önce yaktığı Keçiören`de yeniden yakılmış oldu.

Haber Detay . . .
 • 20.03.2023
Keçiörenli gençler Çanakkale’de

Keçiören Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla Genç Tiyatro Atölyesi oyuncuları ve Keçiören İmam Hatip Lisesi öğrencileri için Çanakkale şehitliklerine gezi düzenlendi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok belediye önünden hareket eden otobüslülerdeki gençleri Çanakkale’ye uğurladı. Çanakkale’ye ulaşan öğrencilere Keçiören Belediyesi rehberleri tarafından Çanakkale savaşları ve kazanılan zafer hakkında bilgiler verildi. Onlar da gezdikleri noktalardan fotoğraflar çektirerek anı ölümsüzleştirdi.

Haber Detay . . .
 • 20.03.2023
Keçiören Belediyesi deprem bölgelerine iftar çadırı kurdu

Keçiören Belediyesi, deprem bölgesi Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş Ekinözü’ne iftar çadırı kurdu. Bölgede yaşayanların oruçlarını rahatlıkla açabilmeleri için kurulan devasa çadırlarda sıcak iftarlıklar sunulacak.

Haber Detay . . .
 • 19.03.2023
Gönüllü öğretmenlerden depremzede çocuklar için tiyatro

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız ve AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan gönüllü öğretmenler tarafından depremzede çocuklar için sahnelenen tiyatro oyununa katıldı.

Haber Detay . . .
 • 18.03.2023
Çanakkale kahramanları Keçiören’de anıldı

Keçiören Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla ilçedeki 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda anma programı düzenledi.

Haber Detay . . .
 • 17.03.2023
Keçiören’deki Deprem Şehitleri Hatıra Ormanı fidanla buluştu

Keçiören Belediyesi, ilçedeki Yükseltepe Mahallesi’ne Kahramanmaraş depreminde yaşamını kaybeden vatandaşların anısına hatıra ormanı kurdu. Bu kapsamda Keçiören’deki okulların katılımıyla gerçekleştirilen ‘6 Şubat 2023 Deprem Şehitleri Hatıra Ormanı Fidan Dikme Töreni’ ile fidanlar toprakla buluşturuldu.

Haber Detay . . .
 • 16.03.2023
Kariyer Ofisi’nden Kariyer Günleri’ne katkı

Keçiören Belediyesi Kariyer Ofisi, Ostim Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri’nde stant açtı. Belediye görevlileri ziyaretçilere iş bulma ve kariyer planlama çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Keçiören Belediyesinin bu organizasyona yerel yönetimler ölçeğinde destek vermesi ise hem üniversite yönetimi hem de ziyaretçiler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

Haber Detay . . .
 • 15.03.2023
Öğrenci evleri ücretsiz taşınıyor

Keçiören Belediyesi tarafından başlatılan ‘Biz Sizi Seve Seve Taşırız’ projesi kapsamında üniversiteli öğrencilerin evleri ücretsiz taşınmaya devam ediyor. Belediye tarafından görevlendirilen ekipler, ilçe sınırları içinde yaşayan ve Keçiören sınırları içindeki başka bir adrese evini taşımak isteyen üniversite öğrencilerinin eşyaları için nakliye ve taşıma hizmeti veriyor. Belediyeyi arayarak randevu alan öğrencilerin eşyaları belediye tarafından belirlenen gün ve saatte taşınıyor.

Haber Detay . . .