• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76
  • EN

HABERLER

HABERLER

BAŞKAN ALTINOK ÖZBEKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ AGZAMKHODJAEV’İ ZİYARET ETTİ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alisher Agzamkhodjaev’i makamında ziyaret etti. Başkan Altınok, “Ortak medeniyeti, kültürü ve tarihi paylaştığımız Özbekistan’la gerçekleştireceğimiz birçok projemiz var. Yerel düzeyde atacağımız adımların ve hayata geçireceğimiz ortak projelerin kardeş iki ülke arasındaki dayanışmayı ve gönül bağını güçlendireceğine yürekten inanıyorum” dedi. 

28.01.2020

DENİZ DÜNYASI’NA ÇOCUKLARDAN VE AİLELERDEN YOĞUN İLGİ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, sömestirde çocukların ve ailelerin Deniz Dünyası’na yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Sömestir boyunca tüm çocuklarımıza teleferik ve Deniz Dünyası gezisini ücretsiz yapmıştık. Özellikle çocuklarımızdan Deniz Dünyası’na büyük bir ilgi var ve tesisimiz çocuklarımızın gözdesi haline gelmiş durumda” dedi.

27.01.2020

GENÇLER İSTEDİ, BAŞKAN ALTINOK YAPTIRDI

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, gençlerden gelen talep üzerine Aliya İzzet Begoviç Parkı ve Aşağı Eğlence Mahallesi Kanuni Parkı’nda kaykay parkuru yapılması talimatı verdi. Başkan Altınok, “Çocukken biz Keçiören’de gezecek yer olmadığından Kuğulu Park’a veya Gençlik Parkı’na gezmeye giderdik. Ama gün geldi, Keçiören’e hizmetkâr olduk, ortaya koyduğumuz sosyal alanlarla artık gençlerimiz ilçe dışına çıkmadan da daha keyifli vakit geçirebiliyorlar” dedi.

27.01.2020

“MİNİK KIZ VE SEVİMLİ ARKADAŞLARI” ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN SAHNELENDİ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, engelli çocuklar için sahnelenen tiyatro oyunlarının devam edeceğini belirterek, “Engellilerin ve çocukların gönülleri milyonlarca gönüldür, onlara hak ettiği hizmeti verebiliyorsak ne mutlu bize. Keçiören’de yaşayan her bir engelli vatandaşlarımıza yönelik sosyal ve kültürel çalışmalarımızı artırarak onları sosyal yaşama daha fazla dahil edeceğiz” dedi.

25.01.2020

DORUK ALP`TEN GÜLÜMSETEN UYKU

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Çocuk Korosu Konserin’de uyuyakalan minik Doruk Alp Ayvaz’ı (5) konserin sonunda yanına çağırarak uzun süre sohbet etti. Başkan Altınok, “Doruk Alp gerek kostümüyle gerekse hayran bırakan sempatik tavrıyla bizi ve tüm misafirlerimizi tebessüm ettirdi. Rabbim, uyuyarak bizleri gülümseten yavrumuzu ailesine bağışlasın ve hayırlı bir ömür nasip etsin” dedi.

25.01.2020

BAŞKAN ALTINOK “HASVAK KEÇİÖREN EĞİTİM MERKEZİ” AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) ile Keçiören Belediyesi iş birliğinde açılan “HASVAK Keçiören Eğitim Merkezi” açılışına katıldı. Başkan Altınok, “Sağlıktan daha kıymetli bir şey olamaz. İnsanlar sadece kendilerine karşı değil ailelerine, çocuklarına, devletine ve milletine karşı da sorumludurlar. Bu yüzden canımıza sahip çıkalım, sağlığımız için sporu ihmal etmeyelim” dedi.

24.01.2020

BAŞKAN ALTINOK’TAN ÖĞRENCİLERE SİNEMA HEDİYESİ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, karne hediyesi olarak Keçiören Eğitime Destek Merkezi (KEDEM) öğrencilerinin sinemaya götürüldüklerini belirtti. Başkan Altınok, “İki haftalık tatil süresi boyunca tüm öğrencilerimize teleferik ve Deniz Dünyası gezisini ücretsiz yaptık. Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik diğer sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerimiz de sömestir boyunca devam edecek” dedi.

24.01.2020

BAŞKAN ALTINOK TAKSİCİ ESNAFINI KIRMADI, TAKSİYLE TUR ATTI

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, dün gerçekleştirdiği gece denetimleri sırasında sohbet ettiği bir taksicinin samimi isteğini geri çevirmedi. Taksici esnafından gelen teklifle birlikte şoför koltuğuna oturan Başkan Altınok, “Gece-gündüz demeden Keçiören’in her noktasında denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bu nedenle de sokaklarda karşılaştığımız her bir vatandaşımızla ayrı bir hikâyemiz, ayrı bir gönül bağımız oluşuyor. Taksici esnafımıza da samimi ve içten muhabbeti için teşekkür ediyorum” dedi.

23.01.2020

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN ALTINOK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Kedi ve kedi evi istekleri anında yerine getirilen Özel Ata Çocukları Eğitim Kurumunun minik öğrencileri, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u makamında ziyaret ettiler. Başkan Altınok, “Devletimizin ve milletimizin geleceği olan yavrularımız geçtiğimiz günlerde bizden bir kedi, bir de kedi evi istediler. Biz de çocuklarımızı kırmadık, barınağımızdan bir kedi sahiplendirerek kedi eviyle birlikte teslim ettik” dedi.

23.01.2020

BAŞKAN ALTINOK MAKAMDA DA SOKAKTA DA VATANDAŞLA İÇ İÇE

Her hafta salı günü gerçekleştirilen halk gününde vatandaşla buluşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Makamda oturmak için bu göreve talip olmadık. Her gün sokak, park ve pazarlarımızda vatandaşımızın taleplerini dinliyoruz. Aynı zamanda halk günü buluşmamızda da bize ulaşarak sorununu veya mutluluğunu paylaşmak isteyen vatandaşımızla dost meclisi kuruyoruz” dedi.

22.01.2020

KEÇİÖREN BELEDİYESİNDE EĞİTİM SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, hizmet içi eğitimler kapsamında belediye bünyesinde hizmet veren personelin protokol kurallarına ilişkin bilgilendirildiğini belirterek, “Makamlar gelip geçici ancak baki olan devletimiz, milletimiz ve kurumlarımızla birlikte sürdürdüğümüz devlet geleneğimizdir. Personelimizin de, Türkiye Cumhuriyeti Devletine yakışan liyakatle hizmet etmesini sağlamak için birçok hizmet içi eğitim konusunda önemli yol katettik” dedi.

22.01.2020

BAŞKAN ALTINOK: MESAİ MEFHUMU OLMAKSIZIN ÇALIŞIYORUZ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, mesai mefhumu olmaksızın belediyenin tüm birimleriyle birlikte ilçeyi daha yaşanabilir hale getirmek için alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin aralıksız devam ettiğini belirterek, “Adaylık sürecinde Keçiören’e verdiğimiz sözler vardı. Bu sözlerimizden çoğunu yerine getirdik. Şimdi Keçiören’in sokakları daha temiz, parkları daha güvenli, pazarları ise daha düzenli. Sosyal ve kültürel alanda ise her yaş grubuna hitap eden etkinliklerimizle Keçiören şimdi daha huzurlu” dedi.

21.01.2020

BAŞKAN ALTINOK: CUMHURİYET KULESİ 2021’DE TAMAMLANACAK

Cumhuriyet Kulesi’nin 2021 yılında tamamlanacağını belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını taçlandıracağımız vizyon projemiz olan Cumhuriyet Kulesi’ni muhakkak bitireceğiz. İhalesinde son aşamaya geldik. Birkaç ay içerisinde kulenin ihalesini yapmış olacağız. 2021 yılında da açılısını kesin yaparız” dedi.

21.01.2020

KEÇİÖREN’DEKİ ÇOCUK KOROSU KONSERİNDE SÜMER EZGÜ COŞKUSU

Keçiören Belediyesi Konservatuvarı Çocuk Korosu Konserine ailesi ve torunlarıyla birlikte katılan Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bir kişi bir dünyayı değiştirebilir veya bir kişi dünyayı karanlığa sürükleyebilir. Bu nedenle çocuklarımızın her biri bir gelecek, her biri kocaman bir dünyadır. Çocuklarımızın üzerine titreyerek el ele verip onlara daha güzel bir gelecek bırakacağız” dedi.Keçiören Belediyesi Konservatuvarı Çocuk Korosu Konserine ailesi ve torunlarıyla birlikte katılan Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bir kişi bir dünyayı değiştirebilir veya bir kişi dünyayı karanlığa sürükleyebilir. Bu nedenle çocuklarımızın her biri bir gelecek, her biri kocaman bir dünyadır. Çocuklarımızın üzerine titreyerek el ele verip onlara daha güzel bir gelecek bırakacağız” dedi.

20.01.2020

KEÇİÖREN’DE HİLELİ ÜRÜN SATAN İŞLETMELERE CEZA

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde ilçede vatandaşların sağlığını tehdit eden iki işletmeye yasal işlem uygulandığını belirtti. Başkan Altınok, “Vatandaşların hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde hileli ürün satanlara meydan bırakmayız. Zabıta ekiplerimiz Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından da tespit edilen iki işyerine yasal işlem uyguladı” dedi.

20.01.2020

KEÇİÖREN’DE ÇOCUK TİYATROLARI SÖMESTİR BOYUNCA DEVAM EDECEK

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, çocuk tiyatrolarının sömestir boyunca da devam edeceğini belirterek, “İki haftalık tatil boyunca tüm çocuklarımıza teleferik ve Deniz Dünyası gezisini ücretsiz yaptık. Bunun yanında çocuklarımızın sosyal ve kültürel etkinliklerden uzak kalmaması için çocuk tiyatrolarımızı da sömestir boyunca devam ettireceğiz” dedi.

18.01.2020

KEÇİÖREN’DE SÖMESTİR BOYUNCA TELEFERİK VE DENİZ DÜNYASI ÜCRETSİZ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte tüm öğrencilere teleferik ve Deniz Dünyası gezisinin ücretsiz olduğunu duyurdu. Başkan Altınok yayımladığı mesajda, "Sömestir boyunca tüm çocuklarımıza teleferik ve Deniz Dünyası gezisini ücretsiz yaptık. Sevgili öğrencilerimize ve değerli öğretmenlerimize zihnen, bedenen ve ruhen dinlenebilecekleri güzel bir sömestir diliyorum” dedi.

18.01.2020

KEÇİÖREN BAŞKAN ALTINOK’LA DAHA HUZURLU

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, bir vatandaşın sosyal medya üzerinden ilettiği talebi üzerine gecekondu yıkımı için talimat verdi. Başkan Altınok, “Vatandaşımız sosyal medya üzerinden bize ulaşarak söz konusu gecekondunun neden yıkılması gerektiğini fotoğraflarıyla birlikte anlatmış. Gece geç saatlerde bu metruk gecekondunun etrafı kim olduğu belirsiz kişilerin uğrak noktası olmuş. Biz de bunu tespit ettik ve ertesi gün derhal yıkılması talimatını verdik. Bizim için hiçbir şey vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinden daha önemli olamaz” dedi.

18.01.2020

KEÇİÖREN’DE 18 BRANŞTA “OKULLAR LİGİ VE TURNUVALAR” BAŞLADI

Keçiören Belediyesi, gençler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve onlara spor bilincini aşılamak amacıyla Okullar Ligi ve Turnuvalar adı altında organize edilen spor etkinliğini başlattı. Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Geleceğimiz, ikbalimiz ve istikbalimiz olan gençlerimizi ilgili oldukları spor dallarında yetiştirerek onlara parlak bir gelecek hazırlıyoruz. Sporun yanı sıra eğitime destek projeleriyle 80 üniversite öğrencimize burs, LGS ve YKS kurslarımızla da gençlerimizin eğitimlerine destek veriyoruz” dedi.

17.01.2020

TÜRKMEN ŞEHİTLERİ KEÇİÖREN’DE ANILDI

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 16 Ocak 1980’de Irak’ta katledilen Türkmen Kardeşlik Ocağı Başkanı Albay Abdullah Abdurrahman ve beraberindeki 3 kişiyi ölüm yıl dönümlerinde anarak, “Hiçbir geçerli gerekçe olmadan Baas rejimi tarafından idam edilen 4 dava insanı Türk coğrafyasının vicdanında derin bir yara açmıştır. Yüce rabbim başta ülkemiz olma üzere tüm Türk dünyasına böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın” dedi.

17.01.2020