• 08.12.2021
Ankara’nın yeni mesire alanı Keçiören’de yükseliyor

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki Köselik köyündeki gölet etrafına inşa edilen mesire alanının yapımına tüm hızıyla devam edildiğini belirtti. Altınok, “170 bin metrekare alana inşa ettiğimiz Kösrelik Mesire Alanımız, Kösrelik göletiyle birlikte yaklaşık 220 bin metrekarelik büyüklüğe sahip olacak. Vatandaşlarımızın doğayla baş başa keyifli vakit geçirebileceği yeni mesire alanımızda hummalı bir çalışma yürütüyoruz.” dedi.

Haber Detay . . .
 • 08.12.2021
Huzurevindeki yaşlılar okuma ve yazmaya başladı

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren huzurevinde okuma ve yazma bilmeyen 8 yaşlı için başlatılan eğitimler başarıyla devam ediyor. Bu kapsamda temel okuma ve yazmayı öğrenen yaşlılar kitap okuma ve çeşitli yazma pratikleriyle alıştırmalarına devam ediyor.

Haber Detay . . .
 • 08.12.2021
Başkan Altınok: Söz verdik, Gündüzlü Bakım Merkezimizi açıyoruz

Keçiören Müftülüğü tarafından Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen programda konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Söz verdiğimiz gibi 13 yaş ve üzeri kadın ve erkek zihinsel engelli bireylerimizin randevu sistemiyle bakım ve gözetim altında tutulacağı Gündüzlü Bakım Merkezimizi kısa süre içinde hizmete açıyoruz. Bu hizmetimiz için Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzle de protokol imzaladık. Ailelerimiz bu merkezimize engelli bireylerini bırakarak günlük işlerini kolaylıkla halledebilecekler.” dedi.

Haber Detay . . .
 • 07.12.2021
Keçiören’e ‘Engelli Gündüzlü Bakımevi’ açılacak

Keçiören Belediyesi ile Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Keçiören’de bir Engelli Gündüzlü Bakımevinin açılması için iş birliği protokolü imzaladı.

Haber Detay . . .
 • 07.12.2021
Keçiören’de konforlu kütüphaneler

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Fatih, Yücel Hacaloğlu ve Mehmet Doğan kütüphanelerindeki ücretsiz çay, poğaça, çorba ikramları ev sıcaklığında çalışma ortamı sunuyor. Burada ücretsiz internet hizmeti de alan öğrenciler konforlu çalışma ortamına yoğun ilgi gösteriyor. Kütüphanede rutin temizlik çalışlarının yanı sıra gün içerisinde yürütülen dezenfeksiyon çalışmalarıyla da sağlıklı bir ortam sunuluyor.

Haber Detay . . .
 • 06.12.2021
Afrika’dan geldiler Deniz Dünyası’nı gezdiler

Keçiören Belediyesi Deniz Dünyası Afrika’nın çeşitli ülkelerinden eğitim için Ankara’ya gelen 50 öğrenciyi misafir etti. Öğrenciler devasa akvaryumda deniz ve okyanus canlılarını yakından görme fırsatı buldular.

Haber Detay . . .
 • 06.12.2021
Türk ve İranlı çocuklar Keçiören’de kaynaştı

Keçiören Belediyesi ile İran Büyükelçiliği iş birliğinde Türk ve İranlı çocukların kaynaşması için Keçiören Belediyesi Çocuk Eğitim Merkezi`nde (ÇEM) etkinlik düzenlendi.

Haber Detay . . .
 • 04.12.2021
Başkan Altınok 10 akülü sandalye hediye etti

Keçiören Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında 200 engelli vatandaşı ve ailelerini Estergon Türk Kültür Merkezi’nde misafir ederek yemek programı düzenledi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un katılımıyla gerçekleştirilen programda 10 engelli vatandaşa 10 akülü sandalye hediye edildi.

Haber Detay . . .
 • 02.12.2021
Başak Cengiz’in ismi Keçiören’de yaşayacak

Keçiören Belediyesi, İstanbul`da samuray kılıcıyla canice öldürülen Başak Cengiz`in (28) ismini ilçede inşa edilen bir park ve spor tesisine vererek açılışı bugün gerçekleştirdi. 

Haber Detay . . .
 • 01.12.2021
Keçiören’de Bedia Akartürk rüzgârı esti

Keçiören Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Konserinde konuşan Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Pandemi nedeniyle uzun süre evlerde kaldık. Salgının siyasal, ekonomik, psikolojik ve sosyolojik etkileri oldu. İnsanlarımız yoruldu ve bunaldı. Nefes alamaya ihtiyaçları vardı. Geçmişimizi hafızalara işleyen, yaşayan anıt, altın ses, bülbül ses ve ulu çınar Bedia Akartürk’ün konuk sanatçı olduğu, güzel nağmelerinden herkesin istifade ettiği konserimizde gönül ve yürek paslarımızı sildik. Bedia Akartürk’e ve saz arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber Detay . . .
 • 01.12.2021
Keçiören’de ‘Kazakistan Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Günü’ kutlandı

Kazakistan’ın bağımsızlığının 30’uncu yılı ve 1 Aralık Kazakistan Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Günü kapsamında Keçiören Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu`nda ‘Elbaşı, Türk Entegrasyonunun Mimari’ konulu konferans düzenlendi.

Haber Detay . . .
 • 29.11.2021
Sarıkamış’tan gelen öğrencileri Keçiören Belediyesi misafir etti

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kars Sarıkamış Karapınar Ortaokulu’ndan gezi için Başkent’e gelen öğrencilerle buluştu. Ulaşım, yemek, gezi rehberi ve konaklama ihtiyaçları Keçiören Belediyesi tarafından karşılanan öğrenciler Ankara ve Keçiören’deki önemli tarihi ve turistik mekânları gezme fırsatı buldu.

Haber Detay . . .
 • 29.11.2021
Türk Otağı’nın ilk konuğu Büyükelçi Kubanıçbek oldu

Keçiören Belediyesi tarafından yayın hizmeti veren Radyo Angara TV’nin yeni programı ‘Türk Otağı’nın ilk konuğu Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev oldu. Sunuculuğunu Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türk Dünyası Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Meryem Hakim’in yaptığı programda Kırgızistan’ın bağımsızlığının 30’uncu yılı ve Türk-Kırgız kardeşliğinin binlerce yıllık tarihi ele alındı.

Haber Detay . . .
 • 28.11.2021
Kazakistanlı sanatçılar Keçiören’de “Flash Mob” yaptılar

Kazakistan`ın bağımsızlığının 30’uncu yıl dönümü anısına, Kazakistan Senfoni Orkestrası tarafından düzenlenecek konser öncesinde orkestra sanatçıları Keçiören’i ziyaret ettiler. Türk dünyasının kültür ve tarihini anlatan birçok eserin yer aldığı ilçede “ flash mob” çekimi yapan sanatçılar özellikle Estergon Kalesi`ne hayran kaldılar.

Haber Detay . . .
 • 27.11.2021
Emekliler Platformu sıra gecesi düzenledi

Keçiören Belediyesi Emekliler Platformu tarafından düzenlenen sıra gecesine katılan Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bir çok uğraş alanımız var. Acıları ve sevinçlerini paylaşmak da bunlardan birisi. Bugün de mutluluğu paylaşmak üzere Emekliler Platformumuzun böylesine güzel bir kültür etkinliğine katıldık. Özgüvenle burada şarkılar türküler söyleyen her bir büyüğümü tebrik ediyorum.” dedi.

Haber Detay . . .
 • 26.11.2021
Erasmus öğrencilerine ‘geri dönüşüm’ anlatıldı

Keçiören Belediyesi Estonya, Yunanistan ve Hırvatistan’dan gelen Erasmus programı öğrencilerine Kompost Gübre Üretim Merkezi ve Geri Dönüştürülebilir Atık Depolama Tesisi’ni tanıttı.

Haber Detay . . .
 • 25.11.2021
Keçiören “Kadına Şidddete Hayır!” dedi

Keçiören’de, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen farkındalık programında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kadına yönelik şiddeti esefle protesto ediyoruz. Ve diyoruz ki: Kadına vurmak erkeklik değil, kadını dövmek delikanlılık değil, kadını öldürmek yiğitlik değil, kadına şiddet ve kadın cinayeti acizliktir. Kadına şiddetin olmadığı bir Keçiören, Ankara, Türkiye ve dünya diyorum.” dedi.

Haber Detay . . .
 • 25.11.2021
Nursultan Nazarbayev Parkı’na ‘Bin 300’ metrelik yürüyüş yolu

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Yükseltepe Mahallesi’ne inşa edilen Nursultan Nazarbayev Parkı’nın 4 metre genişliğe ve bin 300 metre uzunluğa sahip koşu ve yürüyüş yoluyla vatandaşların spor için tercih ettiği yeni adres olduğunu söyledi. Altınok, “Yükseltepe Mahallemizde bulunan ağaçlandırma alanının da içinde bulunduğu büyük bir bölgeye inşa ettiğimiz parkımız önemli bir rekreasyon alanı olarak hizmet vermeye başladı. Burası çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın fiziksel, sosyal ve zihinsel yönden yaşam kalitesini artıracak devasa bir tesis oldu.” dedi.

Haber Detay . . .