KEDEM`de amaç; ilkokul (2,3,4.sınıf) ve ortaokul (5,6,7,8.sınıf) öğrencilerinin branş derslerine yönelik desteğin yanı sıra, özellikle rehberlik ve değerler eğitimi, uygulamalı dersler, atölye çalışmaları ve etkinlikler aracılığıyla çocukların kişisel, sosyal, milli, manevi yönden gelişimlerine katkıda bulunarak, onların toplumsal değerlerin farkında, ahlaklı ve özgüven sahibi bireyler olarak yetişmesidir.   KEDEMLERDE SUNULAN OLANAKLAR Araştırma ve ev ödevlerine destek olunmaktadır. Bilinçli ve güvenli internet kullanma imkanı sağlanmaktadır. Kütüphane ve kitap okuma imkanı sunulmaktadır. Öğrencilerimize ödünç kitap verilebilmektedir. Boş zamanlarını verimli değerlendirme imkanı bulunmaktadır(Etkinlik saati, geziler, eğitici film, seminerler,yarışmalar v.s.). Rehber öğretmen desteği.   TEMEL KULÜPLER -Eğlenceli Matematik -Fen ve Doğa  -İngilizce -Türkçe ve Yazarlık - Değerler Eğitimi UYGULAMALI KULÜPLER -Bilgisayar -Müzik -Spor -Halk Oyunları -Tiyatro-Drama ATÖLYELER -Robotik Sistemler -Akıl Oyunları     -Mangala     -Satranç     -Türk Daması -Güzel Sanatlar     -Resim     -Ebru     -El Sanatları KURSLAR  -Kuran-ı Kerim 

ETKİNLİK KULÜPLERİ  -Gezi, Turizm ve Çevre -Sinema  -Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  -Çocuk Hakları -Astronomi ve Uzay Bilimleri REHBERLİK  -Etkinlik ve Oyun Saati -Veli ve Öğrencilere Yönelik Seminerler

KEDEM’E KAYIT OLMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER:  Öğrencinin ve velisinin T.C. Kimlik numarası

KURS MERKEZLERİMİZ

KEDEM YÖNETİM MERKEZİ Keçiören Belediyesi Hizmet Binası Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 3. Kat 0312 3591073

AKTEPE KEDEM Aktepe Mah. Aras Cad. No:1 Aktepe Mahalle Konağı Keçiören Tel:0312 381 81 70 Temel Kulüpler: Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, İngilizce, Fen ve Doğa, Değerler Eğitimi Uygulamalı Kulüpler: Halk Oyunları Tiyatro-Drama Bilgisayar Bağlama Spor Kurslar: Kur’an-ı Kerim Atölyeler: Robotik Sistemler Akıl Oyunları Güzel Sanatlar Rehberlik ve Etkinlik Saati Aktepe KEDEM Kurs Merkezi’nde ; 4 derslik 1 kütüphane 1 bilgisayar salonu bulunmaktadır.

AYVALI KEDEM Ayvalı Mahallesi Mehtap Cad. No:19/A-B Keçiören Tel:0312 330 67 89 Temel Kulüpler: Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, İngilizce, Fen ve Doğa, Değerler Eğitimi Uygulamalı Kulüpler: Tiyatro-Drama Bilgisayar Bağlama Spor Kurslar: Kur’an-ı Kerim Atölyeler: Robotik Sistemler Akıl Oyunları Rehberlik ve Etkinlik Saati Ayvalı KEDEM Kurs Merkezi’nde ; 4 derslik 1 kütüphane 1 satranç salonu 1 bilgisayar salonu 1 sinevizyon salonu bulunmaktadır.

BADEMLİK KEDEM Bademlik Mah. 1151. Sokak Bademlik Zümrüt Yasam Alanı Keçiören Tel: 0312 381 64 56 Temel Kulüpler: Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, İngilizce, Fen ve Doğa, Değerler Eğitimi Uygulamalı Kulüpler: Halk Oyunları Tiyatro-Drama Bilgisayar Bağlama Spor Kurslar: Kur’an-ı Kerim Atölyeler: Robotik Sistemler Akıl Oyunları Rehberlik ve Etkinlik Saati

Bademlik KEDEM Kurs Merkezi’nde ; 3 derslik 1 kütüphane 1 bilgisayar salonu bulunmaktadır.

BAĞLUM (1)  KEDEM Bağlum Bulvarı Karakaya Mah. Menderes Caddesi No:3/A  Tel:0312 329 90 06 Temel Kulüpler: Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, İngilizce, Fen ve Doğa, Değerler Eğitimi Uygulamalı Kulüpler: Bağlama Kurslar: Kur’an-ı Kerim Rehberlik ve Etkinlik Saati Bağlum (1) KEDEM Kurs Merkezi’nde ; 5 derslik bulunmaktadır.

ÇALDIRAN KEDEM Çaldıran Mahallesi 490.cad. Eski Pazar Yeri (Çaldıran Zümrüt Yaşam Alanı) Keçiören Tel: 0312 338 00 49 Temel Kulüpler: Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, İngilizce, Fen ve Doğa, Değerler Eğitimi Uygulamalı Kulüpler: Halk Oyunları Tiyatro-Drama Bilgisayar Bağlama Spor Kurslar: Kur’an-ı Kerim Atölyeler: Robotik Sistemler Akıl Oyunları Güzel Sanatlar Rehberlik ve Etkinlik Saati Çaldıran KEDEM Kurs Merkezi’nde ; 5 derslik 1 Güzel Sanatlar sınıfı 1 Bilgisayar salonu 2 Toplantı salonu bulunmaktadır.

MEVLANA KEDEM Esertepe Mah. Çambaşı Cad.28/A Mevlana Kültür ve Spor Merkezi Keçiören Tel.: 0 312 378 78 59 Temel Kulüpler: Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, İngilizce, Fen ve Doğa, Değerler Eğitimi Uygulamalı Kulüpler: Halk Oyunları Tiyatro-Drama Bilgisayar Bağlama Spor Kurslar: Kur’an-ı Kerim Atölyeler: Robotik Sistemler Akıl Oyunları Güzel Sanatlar Rehberlik ve Etkinlik Saati Mevlana KEDEM Kurs Merkezi’nde ; 4 derslik 1 kütüphane 1 bilgisayar salonu bulunmaktadır.

UFUKTEPE KEDEM Şehit Süleyman Efe Cad. No: 19/A-25 Keçiören Tel.: 0 312 381 94 06 Temel Kulüpler: Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, İngilizce, Fen ve Doğa, Değerler Eğitimi Uygulamalı Kulüpler: Tiyatro-Drama Bilgisayar Bağlama Spor Kurslar: Kur’an-ı Kerim Atölyeler: Robotik Sistemler Akıl Oyunları Rehberlik ve Etkinlik Saati

Ufuktepe KEDEM Kurs Merkezi’nde ; 4 derslik 1 kütüphane 1 bilgisayar salonu 1 etkinlik sınıfı bulunmaktadır.

YÜKSELTEPE KEDEM Sancaktepe Mah. 1569.Sk. 2/1 Mahalle Konağı Keçiören Tel.0312 330 07 23 Temel Kulüpler: Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen ve Teknoloji Uygulamalı Kulüpler: Temel Kulüpler: Türkçe ve Yazarlık, Eğlenceli Matematik, İngilizce, Fen ve Doğa, Değerler Eğitimi Uygulamalı Kulüpler: Halk Oyunları Tiyatro-Drama Bilgisayar Bağlama Spor Kurslar: Kur’an-ı Kerim Atölyeler: Robotik Sistemler Akıl Oyunları Rehberlik ve Etkinlik Saati Yükseltepe KEDEM Kurs Merkezi’nde ;  6 derslik  1 kütüphane 1 bilgisayar odası  1 sinevizyon salonu bulunmaktadır.

Tepebaşı Mah. Fatih Caddesi No:127

0312 359 00 36