Merkezimiz; aile, kadın, erkek, çocuk, ergen, yaşlı ve dezavantajlı ailelere yönelik, bütüncül danışmanlık hizmeti ile koruyucu, önleyici, geliştirici, destekleyici hizmet vermeyi amaçlayan; meslek etiğine bağlı ve bilimsel ilkeler ışığında hizmete erişim kolaylığını benimseyen, multidisipliner çalışmayı önemseyen bir kurumdur.

Sosyal gelişimi ve değişimi hedefleyen; toplumu ve insanları güçlendiren, katılımcı toplum yapısı içinde; sosyal, ekonomik ve psikososyal haklardan insanların yararlanmasını sağlamayı amaçlayan merkezimiz; bireylerin, ailelerin ve toplumların yaşadıkları çevre koşulları içerisinde kontrolleri dışında gelişen sorunlarının önlenmesi ve çözümlenmesini, sosyal ve psikolojik gereksinimlerinin giderilmesini, sosyal refahlarının ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesini hedeflemektedir.

Merkezimize başvuran danışanlarımızın yaşam tarzına ve öğrenmeye açıklık düzeylerine saygı göstererek, geliştirici ve destekleyici bir danışmanlık metodu kullanmaktayız. Kurum olarak asıl önem verdiğimiz nokta; danışmanlığın anlaşılmaz ve soyut bir içeriğe sahip olması yerine; somut, farkındalık arttırıcı ve kişisel benliği güçlendirici bir hale gelmesini sağlamaktır. Merkezimiz, çözüm odaklı hizmet sunmaktadır. Danışmanlık süreci ve sürecin takibi; kişilerin aktif görev alarak, kendi sorunları hakkında mantıklı çözüm yolları bulması konusunda, uzman desteği ile birlikte farkındalık kazanmalarına olanak sağlamaktadır.

Keçiören’de ikamet etmekte olan vatandaşlarımıza Şefkat ve Adnan Menderes Mahallelerinde bulunan iki farklı merkezde ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız aşağıda yer alan linke tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Lütfen Başvuru için TIKLAYINIZ

 

Şefkat Mah. 54.Sk No:5 Keçiören ANKARA

4445276