BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

MİSYON:  Belediyemizin iş/işlemleri ile ilgili olarak vatandaşlarımızla iletişim kurulmasına yardımcı olarak, belediye çalışmalarıyla ilgili halka bilgi aktarmak ve vatandaşlarımızın belediye çalışmalarına ilişkin düşünce ve taleplerine yanıt vererek taleplerin gerçekleşmesi için kitle iletişim araçlarından önemli ölçüde yararlanmak,

Belediyemizin yaptığı hizmetleri fotoğraf ve kamera kayıtlarının alınıp haber yapılması, arşivlenmesi, yerel ve ulusal basında yayınlanmasını yürütmek, hizmetleri tanıtıcı basılı ve görsel materyallerin hazırlamasını sağlamak, Belediyenin bilgi edinme ile ilgili işlemlerini ivedilikle yerine getirmek.

VİZYON: Katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile dünya standartlarında hizmet vermek ve belediyecilikte öncü olma anlayışımızı devam ettirmek.

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜNÜN FAALİYETLERİ

 1. Belediyemizin hizmet, yatırım, etkinlik, projelerini basın ve kamuoyuna en etkili ve en prestijli şekilde duyurma noktasında çalışmalarımızı sürdürmek,
 2. Sayın Başkanımızın katıldığı programların takibini yaparak, haberleştirir.
 3. Belediye Başkanlığı`nca verilecek brifing ve toplantıların organizasyonunda Özel Kalem Müdürlüğü ile işbirliği içinde etkin görev almaktadır.
 4. Açık alan mecraları olarak tanımlanan totem (4), megalight (2), billboard (93), raket (32), parapet (4), pankartlar (belirlenen görünür noktalar) için belirli periyotlarda hizmet/yatırım/özel gün/duyuru içerik ve görsellerini hazırlar, onay ve revizyon süreci, baskı ve asılmasının takibini yapar ayrıca LED ekranlara (5) ilgili içeriklerin video olarak hazırlanıp yüklenmesini sağlar.
 5. Etkinliklerin davetiye ve afişlerinin içeriklerini ve tasarımlarını hazırlar, onay ve revizyon süreci, baskı ve dağıtım sürecinin takibini yapar.
 6. Düzenlenen etkinliklerde fotoğraf ve kamera çekimleri yapar ve materyalleri ihtiyaç duyan müdürlüğe verir.
 7. Tesis, hizmet, etkinliklere özel broşürlerin içerik ve tasarımlarını hazırlar, onay ve revizyon süreci, baskı takibini yapar.
 8. Promosyon ürünlerinin (kartpostal, kalem, kupa… vb) tasarımını hazırlar, adetlerini belirler ve baskı takibini yapar.
 9. Etkinlikler için sahne, vinil, rol-up, kırlangıç, yaka kartlarını tasarımını hazırlar ve baskı takibini yönetir.
 10. Bina ve araç giydirme tasarımını hazırlar, baskı takibi ve asılması işlemlerini yürütür.
 11. İlgili müdürlüklerle koordineli çalışarak ihtiyaç duydukları kurumsal kimlik ve görsellerin tasarımının hazırlar, onay süreci ve baskı takibini yapar.
 12. Basın-Yayın mensuplarının kamuoyunda etkinliği olan kişi ve kuruluşların Belediyemizle iyi ilişkilerinin geliştirilmesine ve muhafaza edilmesine yönelik çalışmalar yapmak, karşılıklı ziyaretlerde ve görüş alış verişinde bulunmak.
 13. Belediyemizin hizmet, etkinlik ve yatırımlarının ulusal ve yerel düzeyde basın tarafından takibi için basın bültenlerinin hazırlayıp servis eder.
 14. Belediyenin icracı müdürlüklerinin faaliyetlerine ve hizmetlerine dair haber ve özel haber çalışmaları yapar.
 15. Tesislerin tanıtım videolarının içeriklerinin hazırlar, çekim ve montaj sürecini üstlenir.
 16. Gazete ve dergilere yönelik özel röportaj, advertorial reklam ve ilan metinlerinin içeriklerini hazırlar.
 17. Basın toplantıları ve ulusal basına özel röportajlar organize eder.
 18. Belediyenin kurumsal kimliğinin toplumla paylaşılmasını sağlamak,
 19. Basın gezileri düzenler. (Ankara temsilcilerine yönelik nezaket ziyaretleri veya Sayın Başkanımızın da katılacağı Keçiören tanıtım gezileri)
 20. Sayın Başkanımızın TV ve Radyo programlarına katılımı için görüşmeler yapar ve planlar.
 21. Dijital platformlarda yayınlanmak üzere içerik hazırlar. (Web pop-up, haber portalları … vb)
 22. Sayın Başkanımıza bant yayın, canlı yayınlar öncesinde bilgi metinleri hazırlar.
 23. İstenildiği ve ihtiyaç duyulduğu takdirde Sayın Başkanımız için konuşma metinleri hazırlar.
 24. Basında yer alan haberlerin takip ve arşivini yapar ve web sitesi basın – yayın odasına yükler.
 25. Özel gün, etkinlik, duyuru, bilgilendirme amaçlı (Müdürlüklerden gelen talepler de dikkate alınarak) SMS’lerin içeriklerini hazırlar ve gönderir.
 26. Fotoğraf ve video arşivlerini düzenler ve saklar.
 27. İnternet ağı üzerinden vatandaşların belediye faaliyetlerini öğrenmesi ve denetlemesi amacıyla oluşturulan kurumsal internet sitesini düzenli olarak güncellemek.
 28. Gelişen teknoloji ile birlikte muhabirlerimiz tarafından yapılan tarafsız haberlerin ivedi bir şekilde internet, yazılı ve görsel medyada yer almasını sağlamak.
 29. Asansör ve tesislerdeki led ve tv ekranlarında belediyemize yönelik duyuru, etkinlik, tanıtım videolarının içeriklerini hazırlar.
 30. İşletmesi ve idaresi Belediyeye ait nikah salonunda evlenen çiftlerin video ve fotoğraf çekimlerini ve baskısını yapar, fotoğraflarını albüm haline getirerek teslim eder, çekilen videoyu CD ortamında teslim eder.
 31. Sosyal Medya İçerik Yönetimi Başkanımızın ve kurumsal sosyal medya hesaplarını yönetir. (İnstagram, facebook, twitter)
 32. Sosyal Medya İçerik Yönetimi İçerik üretir. (hizmet, yatırım, etkinlik haberleri, günlük program, vatandaşlarla sıcak iletişim görüntüleri, basında yer alan haberler, özel gün mesajları, etkinlik-  program duyuruları, ülke gündemine dair paylaşımlar… vb)
 33. Sosyal Medya İçerik Yönetimi Özel gün/duyuru/etkinlik kartlarının içerik ve tasarımlarını hazırlar.
 34. Sosyal Medya İçerik Yönetimi Hizmet ve yatırımlar, özel gün, etkinlik duyurularına dair klipler hazırlar.
 35. Sosyal Medya İçerik Yönetimi Vatandaştan gelen taleplerin çözüme kavuşturulması sonrası bilgilendirmeler yapar.
 36. Sosyal Medya İçerik Yönetimi Sayın Başkanın katıldığı Tv programlarının videolarını yayınlar.
 37. Sosyal Medya İçerik Yönetimi Günlük nöbetçi eczane, hava durumu ve hayırlı Cumalar mesajlarını görselleriyle hazırlayıp paylaşır.
 38. Belediye Başkanı veya bağlı bulunduğu başkan yardımcısı tarafından verilecek mevzuat hükümlerine uygun verilen diğer görevleri yapmak,

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI BİRİMLER

KARİYER OFİSİM

İşverenlerimizin ve vatandaşlarımızın kariyer.kecioren.bel.tr web adresinden 7/24 onlıne başvuru yapabileceği gibi belediye hizmet binamızda bulunan Kariyer Ofisimize gelerek de gerçekleştirebilirler.

Vatandaşlarımızdan gelen iş başvurusunu, çeşitli başvuru kanalları (Şahsen, Çağrı Merkezi, Cimer, Valilik, Açık Kapı, Kaymakamlık, Büyükşehir Belediyesi Mavi Masa, Web, e - mail, Whatsapp – Bip ihbar Hattı, Dilek – İstek Şikayet Kutusu ) üzerinden alan Ak Masa biriminin Ulakbel ve Saysis programları üzerinden ilettiği istekleri cevaplar.    

Ayrıca İş-kur ana yetkilerine sahip olan Kariyer Ofisi vatandaşlarımızın İş-kurda ki temel işlemlerini de çözüme ulaştırıp İş-kur iş ilanlarına yönlendirme yapmaktadır.

NETMASA

Keçiören Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğüne bağlı NetMasa birimi vatandaşlarımızdan gelen talep, istek ve şikâyetleri çeşitli başvuru kanalları (yüz yüze, çağrı merkezi, Cimer, Açık Kapı, Mavi Masa, Web, e-mail, Bip-Whatsapp ihbar hattı) üzerinden kabul ederek Ulakbel sistemi aracılığıyla ilgili müdürlüklere yönlendirmekte ve Belediyemize gelen talep, istek ve şikâyetlere 15 iş günü  içerisinde cevap verilmektedir.

Müdürlüklerimiz tarafından çözüme kavuşturulan başvuruların cevabı halkla ilişkiler uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek başvuru sahiplerine sms olarak gönderilmektedir. Belediyemizin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Ak Masa birimimiz 444 52 76 iletişim numarası üzerinden vatandaşlarımıza çağrı merkezi hizmeti vermektedir.

    RADYO VE TELEVİZYON

 1. Vatandaşlarımızla yeni bir diyalog ve halkla ilişkiler platformu oluşturmak,
 2. Yaptığımız hizmetleri, çağrıları duyurmak, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerine katılımlarını uzaktan e-belediyecilik prensipleri çerçevesinde sağlamak,  çalışmalarımızı vatandaşlarımıza şeffaflık ve bilgilendirme sorumluluğu ile hizmetleri kolaylaştırmak prensibimizin bir gereğidir. Halkla İlişkilerin kitle iletişim araçlarıyla web’te buluşturulmasını hedeflenmek,
 3. Radyo ve Televizyonumuzda belediye hizmetlerinin yanı sıra Belediye Meclis toplantılarını ve ihalelerimizi buradan yayınlamak,
 4. Halkımıza yaptığımız  çalışmaları  canlı yayınlarla  duyurmak, şehrimize ait her türlü değerin, bilginin birlik ve beraberlik içinde paylaşılmasını sağlamak, yayınlarımızda şehrimizin günlük hayatı ile ilgili bilgilendirmelere, Keçiören’in kültür ve sanat hayatına ait haberlere yer vermek,
 5. Modern bir alt yapıda, huzur ve güven içerisinde bir Keçiören’den yola çıkarak Keçiören’in kimliğine emek katan simge isimleri, önemli iş insanları ve girişimci kadınlarını anlatarak örnek ve özendirici olmalarını sağlamak,
 6. Spordan sanata kadar Keçiören’in gençlerini, tecrübeleri ve anıları ile yaşlılarını bu mecralarda buluşturmak, kendilerini ve öykülerini anlattırıp başarıyı ve tecrübeyi birlikte paylaşmak,
 7. Konservatuarımız, Meslek Edindirme Kurslarımız(KEÇMEK), Eğitime Destek Kurslarımız (KEDEM), Aile Destek Çalışmalarımız(Aile Terapi Merkezi), Çocuk Eğitim uzmanlarımız(ÇEM), Keçikoop’umuz, üreten kadınlarımız, bu yayınlarda bizlerin en büyük haber ve bilgi kaynaklarımız olacaktır. Amacımız bir taraftan eğitecek diğer taraftan da bu çalışmalarımızı geniş kitlelere tanıtmak,
 8. Keçiören Belediyesi Radyo ve Televizyon, Vatandaşlarımızla yeni bir buluşma merkezi, dertleşme, konuşma, paylaşma alanı ve aynı zamanda şehrimizin dünyaya açılan penceresi olacak, Keçiören dışındaki hemşerilerimizin buluşma ve özlem giderme platformu olacaktır.

 

-Kullanılan tüm yapı malzemelerinin telif hakkı korunacak ve korunmaya devam edecektir.