• Radyo Angara
  • Akmasa Çağrı Merkezi Akmasa 444 52 76
  • Keçikoop
  • Bip Hattı 0530 917 52 76
Mustafa Kemal ATATÜRK

Çocuk Eğitim Merkezi’nde yaz okulu başlıyor

Paylaşmak İçin Tıklayınız

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, belediye bünyesinde hizmet veren Çocuk Eğitim Merkezi’nin (ÇEM) 1 Haziran’da yaz okulu eğitimlerine başlayacağını duyurdu. Altınok, “Temizlik, maske ve mesafe (TMM) kuralları uygulanarak çocuk eğitim merkezimizde yaz okulu eğitimlerimize başlıyoruz. Burada 5-12 yaş grubundan çocuklarımızı bilim, sanat, spor ve kültürel faaliyetlere teşvik etmek ve sosyal hayata katılımlarını kuvvetlendirmek için birçok branşta eğitim vereceğiz.” dedi.

İKİŞER HAFTALIK EĞİTİM SÜRECİ

Keçiören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren ÇEM, uzman öğretmen kadrosuyla yaz okulu eğitimlerine 1 Haziran’da başlıyor. Yaz okulunda yaş gruplarına göre her bir öğrencinin 2 haftalık eğitim süreci olacak. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 seans olarak uygulanacak olan yaz okulunda 15’er kişilik sınıflar ile 6 grup açılacak. Böylece yaz okulu eğitimlerinden toplamda 90 öğrenci faydalanmış olacak. 31 Mayıs’ta başlayacak olan yaz okulu kayıtları için aileler, “0312 361 01 00”dan detaylı bilgi alabilecekler.

“KESİNTİSİZ EĞİTİM”

Farklı yaş gruplarına yönelik eğitim faaliyetlerinin kesintisiz olarak sürdürüleceği ÇEM yaz okulunun çocuklar için motivasyon kaynağı olacağını belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “ÇEM’de çiçeklerimiz ve meleklerimiz olan çocuklarımızın beceri ve yetenek odaklı çalışmalar yapabilmeleri için farklı alanlarda atölye çalışmaları yürütüyoruz. Ailelerimizin ve bizim göz bebeğimiz olan yavrularımıza parlak bir gelecek sunmak için geleceğimizin temellerini sağlam atmak zorundayız. Aynı zamanda şehrimizde yaygınlaştırdığımız eğitim kurumlarımızla yavrularımızı tüm kötülüklerden, tuzaklardan koruyor ve onları bilime sevk ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

29.05.2021