08 Şubat 2023

Keçiören Belediyesi tarafından depremzedelere yönelik başlatılan yardım kampanyası kapsamında yüzbinlerce kişi seferber oldu. Keçiören Belediyesi depolarında toplanan yardımlar gönüllüler ve belediye ekipleri tarafından tasnif edilerek 20 tır yola çıkarıldı.

Böylesine zor günlerde yaşlısından gencine kenetlenen, imkânları doğrultusunda yardım yapmak isteyenler ise sıraya girdi.

MİNİK KIVANÇ HARÇLIĞINI BAĞIŞLADI

Ankara Keçiören Esertepe Mahallesi sakinlerinden 5 yaşındaki Kıvanç Yüksel isimli anaokulu öğrencesi de arkadaşlarıyla birlikte harçlığını birleştirerek yardım kampanyasına destek oldu. Ailesi, öğretmeni ve arkadaşlarıyla birlikte Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğündeki yardım merkezine bağışını gerçekleştiren Kıvanç’la karşılaşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok sosyal medya hesabından paylaşım yaparak minik yüreğe teşekkür etti.

Başkan Altınok paylaşımında, “Kendi minik ama kalbi, yüreği büyük Kıvanç, biriktirdiği harçlıklarından çocuk bezi alıp deprem bölgesine göndermek için seve seve, koşa koşa geldi. Tebrikler Kıvanç. İşte milletimizin büyüklüğü burada. Çoluk çocuk, yaşlı genç gönlünden ne kopuyorsa alıp kardeşlerimize yardıma koşuyor. Ne mutlu ki böyle bir milletimiz var.” dedi.

Kıvanç ise duygularını şöyle aktardı:

“Orada kardeşlerim binaların altında yatarken içim sızlıyor. Bir yandan deprem olduğu için içim sızlıyor ama yardım ettiğim için çok mutluyum. Kendi paramla, kumbaramla; dedem, anneannem ve annemin arkadaşlarıyla hepsi ile parayı birleştirdik, yardım ettik. Çok üzülüyorum deprem olduğu için. Geçmiş olsun oradaki kardeşlerime, ailelerine, abilerine, ablalarına...”

HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN BAĞIŞ

Duygulandıran diğer destek kampanyası haberi de Keçiören Belediyesi Gönül Köşkü Huzurevinden geldi.

Huzurevi sakinleri imkânları ölçüsünde kendi aralarında 4 bin TL para topladı. Huzurevi yetkilisi Seçkin Karaçocuk da huzurevi sakinleri adına paraları AFAD tarafından paylaşılan IBAN numarasına yatırdı.