![KKTC / GÜZELYURT KKTC / GÜZELYURT](https://www.kecioren.bel.tr/images/kardes_belediye/kktc___guzelyurt_kecioren.bel.tr_7.jpg)
01.12.2009 tarihli 669 karar numaralı belgede Keçiören Belediye Meclisi’nden geçen karar ile birlikte KKTC’nin Güzelyurt Belediyesi ile Keçiören Belediyesi kardeş belediye olmuştur.
-Bu bağlamda KKTC Güzelyurt’ta düzenlenen 34.Güzelyurt Portakal Festivali’ne (24-26 Haziran 2011) tarihleri arasında Keçiören Belediyesi, belediye başkanı düzeyinde katılım göstermiştir.Aynı etkinliğe 4-6 Temmuz 2014 tarihleri arasında Keçiören Belediyesi tarafından tekrar katılım sağlanmıştır.
-Her yıl geleneksel olarak Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’ne Güzelyurt’tan bir ekip davet edilmiş ve programa Güzelyurt Belediyesi’nin katılımı sağlanmıştır.
-Ayrıca Nisan 2016’da Güzelyurt Belediyesi tarafından yapılan Keçiören Anadolu Kültür Evi’nin açılışına Keçiören Belediyesi katılım göstermiştir.