ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

 MİSYON: Belediyemiz hizmetlerinin aksamaması için her türlü aracın bakım, onarım, tamirat, sigorta, yakıt gibi ihtiyaçlarını karşılayarak göreve hazır halde tutmak, hizmet için yeterli araç bulunmaması durumunda tedarik etmek ve vatandaşlarımızın araç taleplerini mümkün olduğunca karşılayabilmek.

Vizyon: Gelecekte de her türlü aracın yakıt, onarım ve araç tedarik işlemlerinde daima hazır bulunarak güvenilirliği sağlamak.

Müdürlüğümüz Görevleri: Her türlü aracı göreve hazır halde bulundurmak. Bu kapsamda araçların hazır olması için gereken akaryakıt alımı, onarım ve bakım işlemlerini yapmak ve bu kapsamda gereken her türlü malzemenin ihalesini yapmak, sigorta işlemleri, araç muayene işlemleri, trafik tescil işlemleri, HGS alımları ve yedek parça alımını yapmak, tamirhanede yapılamayacak işlemler için hizmet satın almak. Araçların kullanılamayacak hale gelmeleri durumunda hurdaya ayırmak ve vatandaşlarımıza verilen hizmetlerde aksama yaşanmaması için ihtiyaç halinde araç alımı veya araç kiralama işlemlerini gerçekleştirmek.

ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN FAALİYETLERİ

 1. Hizmetin aksamaması için Belediyemiz hizmetlerinde kullanılan araç ve iş makineleri ve ekipmanları hazır halde tutmak.
 2. Araçlar, iş makineleri ve ekipmanlar için gerekli olan yedek parça, akaryakıt, madeni yağ, antifriz, lastik, zincir, yangın tüpü, ilk yardım malzemesi, araç tamir ve bakımı için kullanılan her türlü alet edevat gibi ihtiyaçların uygun şartlarda ve zamanında karşılanmasına yönelik satın alma ve ihale işlemlerini koordine ederek gerçekleştirmek, kabullerini yapmak, ilgili birimlere sevk ve teslimatını yaparak onarım ve tamirat işlerini yapmak.
 3.  Araç takip sistemini aktif tutarak araç hareketlerini kontrol altında tutmak ve Belediyemiz bünyesinde kullanılan telsizleri hazır halde bulundurarak iletişimi sağlamak.
 4. Bu kapsamda gereken tüm evrak işlemlerini yapmak ve koordine etmek.

MÜDÜRLÜĞE BAĞLI BİRİMLER

 1. İdari İşler Şefliği
 2. İhale Servisi
 3. Bakım Onarım Atölyeleri
 4. Baş Şoförlük

 

İDARİ İŞLER ŞEFLİĞİ

 1. İdari İşler Şefliğinde, genel olarak Müdürlüğümüze gelen ve giden bütün işlemlerin evrak kayıt işlemleri, personellerimiz ile ilgili tüm işlemler ile Müdürlüğümüz birimlerinin takip ve akışı ile ilgili işlemleri yapmak,
 2. Ovacık yerleşkesinde bulunmakta olup 378 77 00 (103) santral numarasından aktarılmaktadır.

 

 

 

 

İHALE SERVİSİ

1. İhale Servisinde, Belediyemiz envanterine kayıtlı olan araçların bakım ve onarım işlemleri için gerekli olan yedek parça ve hizmet alımları ile araç alımı, kiralaması ve sigortası gibi işlemler için gereken ihaleler yapılmaktadır. (Ovacık yerleşkesinde bulunmaktadır.)

BAKIM ONARIM ATÖLYELERİ

 1. Bakım Onarım Atölyelerinde, Belediyemiz envanterine kayıtlı olan araçların göreve hazır halde bulunması için gereken tamirat, onarım ve bakım işlemleri yapmak, Bu kapsamda Benzinli Araç Atölyesi, Dizel Araç Atölyesi, Kaporta Boya Atölyesi, Lastikhane, İş Makineleri Atölyesi, Oto Elektrik Atölyesi, Tornahane, Malzeme Deposu, Döşemehane, Telsiz Atölyesi ve Araç Arıza Kayıt ve Sevk birimleri bulunmakta olup Ovacık tesisimizdedir. Belediyemiz hizmetlerinin aksamaması adına vardiyalı olarak 24 saat hizmet vermekte olup araçlarımızın arıza durumlarında yerinde müdahale ederek hizmetin devamlılığını sağlamak.

BAŞ ŞOFÖRLÜK

Belediyemiz Ovacık yerleşkesinde olup, cenaze ve servis araçlarının sevk ve idaresi burada yapılmaktadır. Vardiyalı olarak 24 saat esasına göre çalışılmakta olup vatandaşlarımıza her daim hizmet akışı sağlanmaktadır. 378 77 03 - 04